|

Iga Świątek zwycięża w turnieju Madrid Open po thrillerze przeciwko Arynie Sabalence

Świątek obroniła trzy punkty meczowe, po czym po zaciętej dogrywce zakończyła zwycięstwo 7-5, 4-6, 7-6 i zapewniła sobie swój pierwszy tytuł w Madrycie

Iga Świątek rozegrała oszałamiającą walkę, pokonując Arynę Sabalenkę i zdobywając tytuł Madrid Open po wysokiej jakości finale, który trwał ponad trzy godziny.

Numer 1 na świecie wygrał seta otwierającego, zanim Sabalenka, chcąca zachować tytuł na stadionie Manolo Santana, odzyskała dynamikę i wyrównała, a następnie w decydującym momencie wypracowała sobie prowadzenie 3:1.

Świątek pokazała jednak całe swoje doświadczenie, aby odzyskać siły i zaoszczędzić trzy punkty meczowe, a następnie po zaciętej dogrywce zakończyła się zwycięstwem 7-5, 4-6, 7-6(7).

Druga na świecie Sabalenka miała dwa punkty mistrzowskie, prowadząc 6:5 na koniec decydującego seta, ale nie była w stanie zmienić żadnego z nich, gdy Świątek ponownie włączył się w grę i w decydującym momencie znalazł zwycięski zwrot.

Pierwsze sześć punktów w dogrywce utrzymało się na serwisie, po czym mocny forhend Sabalenki spowodował miniprzerwę, ale Świątek natychmiast odzyskał siły.Przy wyniku ponownie ustalonym na 5:5, Sabalenka posłała długą piłkę, aby dać Świątkowi miniprzerwę i swój pierwszy punkt mistrzowski w meczu, a Białorusinka wyciągnęła asa.Następnie Świątek serwował, aby uratować mecz po kolejnym mocnym forhendzie, ale Sabalenka znów nie mogła wykorzystać swojej szansy, a dwa długie kontrataki powróciły do pozycji numer jeden na świecie.Sabalenka (25 l.) uderzyła kolejnym bekhendem, który upadł tuż przed kortem, gdy Świątek powrócił do zdrowia.

Świątek na pięć zwycięstw w Madrycie przegrała tylko jednego seta, aby stworzyć powtórkę zeszłorocznego finału, który Sabalenka wygrała w trzech setach.