Iga Świątek poznała swoją przeciwniczkę w półfinale. Spotkanie z nieoczekiwanym zwrotem akcji

Wczoraj wieczorem Iga Świątek poznała swoją rywalkę w walce o finał turnieju WTA 1000 w Madrycie. O prawo gry w półfinale z Polką walczyły Madison Keys (20. WTA) oraz Ons Jabeur (9. WTA). Kiedy wydawało się, że rozstrzygnięcie przyjdzie szybko, nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji.

Iga Świątek w półfinale turnieju w Madrycie
W ćwierćfinale Iga Świątek mierzyła się z Beatriz Haddad Maią (14. WTA) . Nie obyło się bez problemów, bo raszynianka prowadziła w pierwszym secie już 4:1. Wtedy jednak w grę Igi wkradł się kryzys, który zaważył na losach tej rundy. Brazylijka wykorzystała to i wygrała seta 6:4 .

Później liderka rankingu WTA nie dała szans rywalce, rozbijając ją w kolejnej partii 6:0 . O wszystkim zadecydował trzeci set, w którym Polka szybko objęła prowadzenie i nie oddała go już. Skończyło się na 6:2 i po 2,5 godzinie gry awans Świątek stał się faktem. Naszej reprezentantce pozostało czekać na wyłonienie jej półfinałowej rywalki z pojedynku Madison Keys z Ons Jabeur .

Szybki pierwszy set. Później wielki powrót Madison Keys
Spotkanie potencjalnych rywalek Igi Świątek lepiej rozpoczęła Tunezyjka, Ons Jabeur . W pierwszym secie nie dała swojej rywalce z USA, Madison Keys , żadnych szans, rozbijając ją 6:0 . Cała runda trwała zaledwie 24 minuty , co zwiastowało szybką przeprawę tenisistki z Afryki w ćwierćfinale. Amerykanka jednak nie złożyła broni, mimo że na początku drugiego seta przegrywała już 2:0.

Wtedy to nastąpił wielki powrót Keys z zaświatów . Po 37 minutach zdobyła swojego pierwszego gema w starciu i poszła za ciosem. Za chwilę wyrównała stan rywalizacji i podjęła walkę na równi z przeciwniczką. Przy wyniku 6:5 dla Amerykanki piłkę serwowała Jabeur. Madison Keys wykorzystała drugą piłkę setową, czym doprowadziła do remisu .

Trzeci set to zamiana ról. Tym razem dominującą zawodniczką była 20. rakieta świata, a Tunezyjka bez skutku próbowała nadążyć za rywalką. W tej rundzie Keys dwukrotnie doprowadziła do przełamania , a w pewnym momencie prowadziła 5:0. Kiedy wydawało się, że Jabeur podzieli los swojej oponentki z pierwszego seta, tej jednak udało się zdobyć gema. Był to jednak tylko honorowy zryw, bo przy następnym swoim podaniu Amerykanka szybko ustaliła wynik spotkania. 0:6, 7:5, 6:1 i awans Madison Keys do półfinału .

ZOBACZ: Borussia Dortmund – PSG. Gdzie obejrzeć i o której zacznie się mecz na Signal Iduna Park?

Walka o finał WTA 1000 w Madrycie
Madison Keys to niemałe objawienie madryckiego turnieju. W 1/8 finału pokonała swoją rodaczkę, 3. rakietę rankingu WTA Coco Gauff 7:6, 4:6, 6:4 . Rola underdoga nie przeszkodziła jej również w opisanym pojedynku z Ons Jabeur, która znajduje się przecież w pierwszej dziesiątce klasyfikacji światowej.

Będąca na fali wznoszącej Amerykanka może więc stoczyć z Igą Świątek bardzo interesujący bój o finał turnieju WTA 1000 w Madrycie . Spotkanie odbędzie się jutro, 2 maja . Po drugiej stronie drabinki znajdują się m. in. Jelena Rybakina oraz Aryna Sabalenka , które mają jeszcze swoje ćwierćfinały do rozegrania.

Wczorajszy wieczór w Madrycie przyniósł wiele emocji i niespodzianek na kortach WTA 1000. Iga Świątek, aktualna liderka rankingu WTA, po zaciętym pojedynku z Beatriz Haddad Maią, zdołała awansować do półfinału turnieju. Jej droga do tego etapu była pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trudnych momentów, które testowały jej umiejętności i odporność psychiczną.Dramatyczne Ćwierćfinałowe StarcieSpotkanie Igi Świątek z Beatriz Haddad Maią nie rozpoczęło się zgodnie z planem Polki. Brazylijka zyskała przewagę, prowadząc w pierwszym secie 4:1, co zaskoczyło zarówno kibiców, jak i ekspertów. Świątek, znana ze swojej determinacji i zdolności do odwracania losów meczów, jednak nie zamierzała się poddawać. Zawodniczka z Polski zdołała odrobić straty i zremisować stan seta, ale ostatecznie pierwszą partię przegrała 4:6.Drugą partię rozpoczęła zdecydowanie lepiej. Świątek zdobyła kontrolę nad grą i zdominowała rywalkę, wygrywając seta bez straty gema – 6:0. Trzeci set okazał się decydujący. Iga Świątek szybko objęła prowadzenie i nie oddała go do końca meczu, triumfując 6:2. Po 2,5 godzinie zaciętej gry, Polka zapewniła sobie miejsce w półfinale turnieju WTA 1000 w Madrycie, gdzie czekała na wyłonienie swojej kolejnej rywalki.Niespodziewany Przebieg Drugiego ĆwierćfinałuDrugie ćwierćfinałowe starcie pomiędzy Madison Keys a Ons Jabeur przyniosło jeszcze więcej emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Pierwszy set należał jednoznacznie do Tunezyjki, która nie dała żadnych szans Amerykance, wygrywając 6:0 w zaledwie 24 minut. Wydawało się, że Jabeur szybko zamknie sprawę i awansuje do półfinału.Jednak Madison Keys nie zamierzała łatwo się poddać. Mimo że przegrywała 0:2 na początku drugiego seta, zdołała odwrócić losy meczu i doprowadzić do wyrównania stanu rywalizacji. Amerykanka pokazała wielką determinację i po zaciętej walce zdobyła seta 7:5, wyrównując wynik meczu.Trzeci set to już dominacja Keys. Amerykanka zrewanżowała się za pierwszą partię, prowadząc 5:0 i kontrolując przebieg gry. Mimo prób Jabeur, której udało się zdobyć honorowego gema, Keys pewnie zamknęła mecz wynikiem 6:1. Tym samym Madison Keys awansowała do półfinału, gdzie spotka się z Igą Świątek.Przewidywania na Przed PółfinałemPółfinałowy mecz pomiędzy Igą Świątek a Madison Keys zapowiada się niezwykle interesująco. Świątek, będąca obrończynią tytułu, stanie przed kolejnym wyzwaniem w Madrycie. Jej dotychczasowy występ na turnieju pokazał, że mimo trudności potrafi znaleźć drogę do zwycięstwa i utrzymać wysoką formę przez cały mecz.Z kolei Madison Keys, będąca w rewelacyjnej formie na madryckim kortach, wyeliminowała już takie zawodniczki jak Coco Gauff i Ons Jabeur. Jej determinacja i umiejętność odwracania losów meczów mogą stanowić poważne zagrożenie dla Świątek.Analiza Sylwetek TenisistekIga Świątek, 20-letnia gwiazda polskiego tenisa, w ciągu ostatnich dwóch lat udowodniła, że należy do czołówki światowego tenisa kobiecego. Jej mocne strony to wszechstronność w grze, precyzyjne uderzenia oraz zdolność do szybkiego adaptowania się do różnych warunków i stylów gry przeciwniczek. Świątek potrafi wykorzystać własną determinację i psychiczną odporność, co pozwoliło jej na osiągnięcie mistrzostwa na French Open i utrzymanie się na szczycie rankingu WTA.Madison Keys, z kolei, jest doświadczoną zawodniczką, mającą na swoim koncie wiele sukcesów na światowej scenie tenisowej. Jej siłą są potężne uderzenia z obu stron kortu oraz umiejętność kontroli nad grą, co sprawia, że jest groźną rywalką dla każdej zawodniczki. Kluczowe będzie to, jak Keys poradzi sobie z różnorodnością gry Świątek i czy będzie potrafiła utrzymać wysoki poziom skoncentrowania przez cały mecz.Oczekiwania Kibiców i EkspertówPółfinałowy mecz w Madrycie będzie nie tylko sportowym widowiskiem, ale także testem umiejętności i mentalnej siły obu zawodniczek. Kibice na całym świecie z niecierpliwością czekają na starcie Świątek i Keys, oczekując widowiskowej rywalizacji na najwyższym poziomie.Ekspertów z kolei interesuje, czy Iga Świątek zdoła obronić tytuł i czy Madison Keys będzie w stanie pokonać obrończynię mistrzostwa. Przewidywania są różne, ale jedno jest pewne – mecz ten zapowiada się na emocjonującą walkę o miejsce w finale turnieju WTA 1000 w Madrycie.PodsumowanieMecz półfinałowy pomiędzy Igą Świątek a Madison Keys jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń na kortach WTA 1000 w Madrycie. Obie zawodniczki pokazały dotychczas swoją klasę i determinację, co czyni ten pojedynek niezwykle ekscytującym. Świat tenisa trzyma kciuki za naszą polską tenisistkę, która ma szansę na kolejny wielki sukces w swojej karierze.