Oto kolejna rywalka Igi Świątek. Wygrała po zaciętym meczu

Rutynowana Petra Martić będzie kolejną rywalką Igi Świątek podczas Wimbledonu. 33-letnia tenisistka, która w rankingu WTA zajmuje 85. pozycję, pokonała grającą z “dziką kartą” Francescę Jones 3:6, 6:1, 6:2 — Brytyjkę, która, choć cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną, potwierdziła, że potrafi grać na wysokim poziomie i mocno postawiła się znacznie bardziej doświadczonej i uznanej przeciwniczce.Spotkanie Jones z Martić dostarczyło dużo emocji. W pierwszej odsłonie rywalizacji, lepsza okazała się reprezentantka gospodarzy, ale druga partia padła łupem faworytki. Co ciekawe, oba sety trwały dokładnie tyle samo — 40 minut. Od początku trzeciego Brytyjka zaczęła jednak narzekać na kłopoty zdrowotne i była zmuszona dwukrotnie prosić o pomoc medyczną. To mocno wpłynęło na jej grę. 23-latka nie była już w stanie nawiązać równorzędnej walki z rozpędzoną rywalką i przegrała 1:6.Warto przypomnieć, że dla Jones był to dopiero drugi w karierze występ w głównej drabince Wimbledonu. Młoda Brytyjka, która aktualnie zajmuje 215. miejsce w rankingu WTA, od urodzenia cierpi na rzadkie schorzenie genetyczne, przez który występuje u niej brak jednego palca u każdej dłoni oraz trzech palców u nóg.

Iga Świątek kontra Petra Martić. Bilans? Do zera!
Świątek w pierwszej rundzie Wimbledonu wygrała z Sofią Kenin 6:3, 6:4. Choć przed rozpoczęciem pojedynku sporo mówiło się o tym, że liderka rankingu może mieć kłopoty z pokonaniem Amerykanki, rzeczywistość okazała się inna i lidera rankingu WTA pewnie zameldowała się w kolejnym etapie londyńskiej rywalizacji.

Z Martić do tej pory miała okazję zmierzyć się trzy razy i za każdym razem to właśnie raszynianka mogła świętować sukces. W 2021 r. na kortach twardych w Indian Wells było 6:1, 6:3, w 2023 r. na ziemi w Madrycie 6:0, 6:3, a kilka tygodni później, w trzeciej rundzie Wimbledonu, podopieczna Tomasza Wiktorowskiego zwyciężyła 6:2, 7:5.

Spotkanie Polski z Chorwatką odbędzie się w czwartek, 4 lipca. Na ten moment nie jest jeszcze znana godzina rozpoczęcia tego pojedynku. Relację na żywo będzie można śledzić w Przeglądzie Sportowym Onet.

Wimbledon 2024: Iga Świątek i jej Kolejne Wyzwania

W drugiej rundzie Wimbledonu 2024 Iga Świątek zmierzy się z doświadczoną Petrou Martić, która już trzykrotnie pokonała młodą Polkę w poprzednich starciach. Świątek, liderka rankingu WTA, udowodniła swoją formę, pokonując w pierwszej rundzie Sofię Kenin 6:3, 6:4. Mimo wcześniejszych spekulacji o trudnościach w meczu z Amerykanką, Świątek pewnie awansowała do kolejnego etapu turnieju.

Historia Spotkań Świątek z Martić

Dotychczasowe starcia pomiędzy Igą Świątek a Petrą Martić kończyły się zawsze na korzyść Chorwatki. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2021 roku na twardych kortach Indian Wells, gdzie Martić wygrała 6:1, 6:3. Kolejne dwa starcia miały miejsce w 2023 roku – najpierw na mączce w Madrycie (6:0, 6:3), a potem na trzeciej rundzie Wimbledonu (6:2, 7:5). Martić, będąca zawodniczką z dużym doświadczeniem i umiejętnościami na różnych nawierzchniach, stanowi wyzwanie dla młodszej oponentki.

Petra Martić Kontra Francesca Jones

Petra Martić, aktualnie zajmująca 85. miejsce w rankingu WTA, pokonała w pierwszej rundzie Franciscę Jones z Anglii. Jones, mimo cierpienia na rzadką chorobę genetyczną, pokazała się z bardzo dobrej strony, prowadząc w pierwszym secie, ale ostatecznie przegrywając 3:6, 6:1, 6:2. Jej determinacja i umiejętności były widoczne przez cały mecz, choć problemy zdrowotne w trzecim secie znacząco wpłynęły na jej grę.

Francesca Jones od urodzenia boryka się z brakiem jednego palca u każdej dłoni oraz trzema palcami u stóp z powodu rzadkiej choroby genetycznej. Mimo tych trudności, zdobyła dziką kartę do udziału w Wimbledonie, co samo w sobie jest niesamowitym osiągnięciem.

Kluczowe Momenty Meczu

Mecz pomiędzy Jones a Martić dostarczył wielu emocji. Choć Jones zaprezentowała się bardzo dobrze w pierwszym secie, druga partia należała już do bardziej doświadczonej Chorwatki. Oba sety trwały dokładnie po 40 minut każdy, co pokazuje jak wyrównana była rywalizacja do momentu problemów zdrowotnych Jones w trzecim secie.

Jones, mimo trudności, pokazała, że potrafi konkurować na wysokim poziomie tenisowym, co jest inspirującym przykładem determinacji i pasji do sportu pomimo osobistych wyzwań zdrowotnych.

Nadchodzący Mecz Świątek z Martić

Mecz pomiędzy Iga Świątek a Petrą Martić zapowiada się jako jedno z najbardziej oczekiwanych starć w drugiej rundzie Wimbledonu. Świątek, znana z dynamicznej gry i wszechstronnych umiejętności, będzie starała się przełamać passę porażek z Martić i awansować do kolejnego etapu turnieju. Jej szybkość, precyzja i determinacja mogą okazać się kluczowe w starciu z doświadczoną Chorwatką.

Podsumowanie

Wimbledon 2024 przynosi wiele emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, od triumfów młodych talentów po wyzwania doświadczonych graczy. Świątek, jako liderka rankingu WTA, stoi przed kolejnym testem swoich umiejętności i ambicji. Martić, z kolei, jest gotowa na kolejne wyzwanie na słynnych kortach Wimbledonu.

Relacja na żywo z meczu Świątek-Martić będzie dostępna w Przeglądzie Sportowym Onet, zapewniając kibicom możliwość śledzenia każdego piłkarskiego wymiany w tym ekscytującym starciu na Wimbledonie.