|

Problemy Carlosa Alcaraza. 269. tenisista walczył jak lew na Wimbledonie

Carlos Alcaraz pokonał Marka Lajala 7:6(3), 7:5, 6:2 i zameldował się w drugiej rundzie Wimbledonu. Choć hiszpański tenisista jest obrońcą tytułu sprzed roku, to mecz z estońskim zawodnikiem, sklasyfikowanym dopiero na 269. miejscu w rankingu ATP, nie należał do łatwych. Lajal, który przedarł się przez kwalifikacje, zaskoczył faworyta swoją walecznością, zwłaszcza na początku spotkania.

Alcaraz przystępował do Wimbledonu po dość nieoczekiwanej porażce w turnieju ATP w Londynie, gdzie odpadł już w 1/8 finału. Mimo to, jak sam twierdził, intensywne treningi po turnieju w Queen’s Clubie pozwoliły mu poprawić swoją grę na trawie. W wywiadzie prasowym po meczu mówił: „Po porażce w Queen’s Clubie miałem dużo czasu na doskonalenie swojej gry i spokojne treningi. Już następnego dnia zacząłem pracować nad poruszaniem się po trawie i uderzeniami. Jestem odpowiednio przygotowany”.

Jednakże pierwszy set meczu z Lajalem pokazał, że Estończyk nie zamierza łatwo oddać pola. Lajal przełamał Alcaraza już w piątym gemie, na co Hiszpan odpowiedział przełamaniem w kolejnym gemie. Set był na tyle wyrównany, że zakończył się tie-breakiem, w którym Alcaraz okazał się lepszy, wygrywając 7:6(3).

W drugim secie Lajal ponownie zaskoczył wyżej notowanego rywala, przełamując go w drugim gemie. Alcaraz jednak szybko odpowiedział, przełamując Estończyka i nie dając mu szansy na zdobycie punktu przy swoim podaniu. Pod koniec seta Hiszpan ponownie przełamał Lajala, wygrywając partię 7:5.

Ostatni set należał już zdecydowanie do Alcaraza. Choć Lajal walczył do końca, nie zdołał już przełamać obrońcy tytułu. Hiszpan, choć miał piłkę meczową przy stanie 6:1, musiał jeszcze raz zmierzyć się z oporem Estończyka, który obronił się w tym gemie. Mecz zakończył się jednak w kolejnym gemie, kiedy Alcaraz ostatecznie wygrał 6:2.

Spotkanie to pokazało, że nawet najlepsi zawodnicy mogą napotkać na trudności, zwłaszcza gdy mierzą się z rywalami, którzy nie mają nic do stracenia. Mark Lajal, choć ostatecznie przegrał, zyskał uznanie za swoją postawę na korcie i na pewno będzie zawodnikiem, na którego warto zwrócić uwagę w przyszłości.

Po zakończeniu meczu, Alcaraz skomentował swoje zwycięstwo: „To był trudny mecz. Mark zagrał naprawdę dobrze i zmusił mnie do wysiłku. Cieszę się, że udało mi się wygrać i awansować do drugiej rundy. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale jestem zadowolony z dzisiejszego występu”.

Wimbledon to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych na świecie, a wygrana w nim to marzenie każdego zawodnika. Alcaraz, jako obrońca tytułu, z pewnością będzie chciał pokazać, że jego zeszłoroczne zwycięstwo nie było przypadkiem. Mecz z Lajalem pokazał, że Hiszpan jest dobrze przygotowany i gotowy na kolejne wyzwania.

Nie tylko Alcaraz, ale także inni zawodnicy z czołówki światowego tenisa przyciągają uwagę kibiców na Wimbledonie. W tym roku Polskę reprezentują m.in. Iga Świątek i Hubert Hurkacz, którzy również mają swoje mecze zaplanowane na nadchodzące dni. Dla polskich fanów tenisowych to z pewnością wielkie wydarzenie, śledzić rywalizację swoich rodaków na trawiastych kortach All England Clubu.

Podsumowując, zwycięstwo Carlosa Alcaraza w pierwszej rundzie Wimbledonu to dobry początek jego kampanii obrony tytułu. Mecz z Markiem Lajalem pokazał, że Hiszpan jest dobrze przygotowany i gotowy na kolejne wyzwania. Jednakże, jak pokazała pierwsza runda, w tenisie nic nie jest pewne, a każdy mecz to nowe wyzwanie. Dla Alcaraza, jak i dla innych zawodników, Wimbledon to szansa na zapisanie się w historii tego sportu, a dla kibiców – okazja do śledzenia pasjonujących zmagań na najwyższym poziomie.