Sensacja na Wimbledonie! Faworytka odpada już w II rundzie! Katastrofa

Ogromna sensacja na kortach Wimbledonu! Jessica Pegula wyratowała się przed odpadnięciem z turnieju, wygrywając tie-breaka drugiej partii. Było 6:4, 6:7(7) i o wszystkim decydować miał trzeci set. Ten jednak był zaskakująco jednostronny, a Amerykankę było stać na zdobycie tylko jednego gema przy swoim serwisie. Tym samym triumfatorka z Berlina żegna się z Wimbledonem!

W niedawnym turnieju w Berlinie Jessica Pegula potwierdziła, że świetnie radzi sobie z graniem na trawie. Choć impreza była gwiazdorsko obsadzona, to właśnie Amerykanka okazała się najlepsza, pokonując Annę Kalinską w finale i sięgając po prestiżowy tytuł na kortach trawiastych.

W I rundzie Wimbledonu ograła swoją rodaczkę Ashlyn Krueger 6:2, 6:0, udowadniając, że jest w doskonałej formie. Teraz miała zmierzyć się z Chinką Xinyu Wang, która na początek ograła Wiktoryję Tomową z Bułgarii 7:6(4), 3:6, 6:0. Zdecydowaną faworytką meczu II rundy była Pegula.Nieudane otwarcie Jessiki Peguli
A jednak w pierwszym secie doszło do niespodzianki! To Xinyu Wang wywalczyła sobie trzy break pointy przy serwisie Peguli przy stanie 4:3 i wykorzystała ostatni z nich, wychodząc na prowadzenie. Nie oddała go już do końca partii, którą wygrała rezultatem 6:4. Zbliżyliśmy się do niespodzianki.Amerykanka odpowiedziała we właściwy sposób, przełamując rywalkę od razu i doprowadzając do stanu 2:0 w drugim secie, ale Wang odpowiedziała błyskawicznie, wyrównując wynik. Panie zdobyły kolejno po dwa gemy, lecz będąca pod presją Pegula raz jeszcze wyszła na dwugemowe prowadzenie. A Wang? Znów odpowiedziała tym samym!

W końcu “rwana” passa została przerwana. I choć Pegula utrzymała serwis, to chwilę później dała się przełamać Wang, a to oznaczało, że Chinka serwowała po awans i sprawienie ogromnej sensacji! Będąca pod ogromną presją Amerykanka w kluczowym momencie zdołała odzyskać serwis, dając sobie kolejną szansę na odrobienie strat w tie-breaku.Wang rozpoczęła go fenomenalnie, wygrywając trzy z czterech pierwszych punktów. Ale trzy kolejne wymiany należały już do faworytki, która odrobiła straty i teraz to ona prowadziła z małym przełamaniem!

Szaleństwo w tie-breaku. A potem kryzys
Pegula miała dwie piłki setowe, a jednak je zmarnowała. Mogła żałować zwłaszcza drugiej z nich, przy własnym serwisie, gdy z przygotowanej pozycji posłała piłkę poza kort. A Wang nie zmarnowała tego prezentu, dzięki czemu po chwilę miała piłkę meczową. I znów jej nie wykorzystała! Impas przerwała Pegula, która w końcu skorzystała z szansy na odrobienie strat i doprowadziła do trzeciego seta.

Wydawałoby się, że ten znów będzie wyrównany, ale na korcie rządziła Xinyu Wang. Chinka wygrała pięć pierwszych gemów i była już niemal pewna sensacyjnego awansu do III rundy. I choć Pegula w końcu utrzymała serwis, to było już stanowczo za późno, by odrobić straty z tak grającą Wang. Tym samym sensacja stała się faktem!

Wimbledon 2024 dostarcza niezapomnianych emocji, zwłaszcza po zaskakującym meczu, w którym Jessica Pegula stanęła w obliczu nieoczekiwanej porażki. Jej starcie z Xinyu Wang było pełne zwrotów akcji i nieprzewidywalnych momentów, które zapisały się w historii tego wielkoszlemowego turnieju.

Jessica Pegula – Sukcesy i wyzwania

Jessica Pegula, amerykańska tenisistka, zdobyła uznanie na kortach trawiastych dzięki swoim umiejętnościom i determinacji. Ostatnio triumfowała na turnieju w Berlinie, gdzie pokonała Annę Kalinską w finale, co potwierdziło jej dominację na tym podłożu. W pierwszej rundzie Wimbledonu 2024 z łatwością pokonała Ashlyn Krueger 6:2, 6:0, co sugerowało, że jest w doskonałej formie przed starciem z Xinyu Wang.

Mecz z Xinyu Wang – Szczegółowy przebieg

Mecz drugiej rundy z Xinyu Wang okazał się prawdziwą próbą dla Jessiki Peguli. Mimo że była uznawana za faworytkę, Wang nie dała się łatwo pokonać. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:4 na korzyść Wang, która skutecznie wykorzystała przewagę po break pointach. Pegula szybko odpowiedziała w drugim secie, przełamując rywalkę i uzyskując prowadzenie 2:0, jednak Wang zdołała wyrównać wynik. Kolejne wymiany gemów były zacięte, ale Pegula ponownie wyszła na prowadzenie. Wang nie poddała się i szybko odrobiła straty, co prowadziło do decydującego tie-breaka.

Dramatyczny tie-break

Tie-break okazał się niezwykle emocjonujący i nieprzewidywalny. Wang zdobyła trzy z pierwszych czterech punktów, ale Pegula zdołała odrobić straty i prowadzić minimalnie. Obie tenisistki miały szanse na wygraną, ale to Pegula miała dwie piłki setowe, które niestety zmarnowała. Wang wykorzystała swoją szansę i zdobyła piłkę meczową, jednak również jej nie udało się jej wykorzystać. Ostatecznie to Pegula zdołała przełamać impas i doprowadzić do trzeciego seta.

Dominacja Xinyu Wang w trzecim secie

Trzeci set okazał się być decydującym momentem, gdzie Xinyu Wang zdominowała kort. Chinka wygrała pięć pierwszych gemów, co dało jej znaczną przewagę. Mimo że Pegula zdołała utrzymać własny serwis, było to za późno, by odrobić tak dużą stratę. Wang pewnie prowadziła do końca seta, osiągając

Mecz Jessica Pegula z Xinyu Wang na Wimbledonie 2024 był prawdziwym widowiskiem sportowym pełnym napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Choć Pegula pokazała swoją determinację i umiejętności, to Wang okazała się lepsza w kluczowych momentach, co zadecydowało o wyniku meczu. Dla Wang to ogromny sukces, a dla Peguli lekcja przed kolejnymi wyzwaniami na międzynarodowych kortach.