Do pięciu razy sztuka? Ona już czeka na Świątek w kolejnej rundzie Wimbledonu

Jelena Ostapenko w dwóch setach pokonała Bernardę Perę i awansowała do 1/8 finału Wimbledonu. Jeśli Iga Świątek pokona Julię Putincewą, w tej rundzie wielkoszlemowego turnieju zmierzy się właśnie z Łotyszką.Ostapenko błyskawicznie wygrała pierwszego seta, triumfując 6:1 w niespełna pół godziny. Druga partia rozpoczęła się jednak zupełnie inaczej – Pera szybko przełamała faworytkę, następnie utrzymując swoje podanie. Równo szybko Ostapenko odrobiła jednak straty, doprowadzając do remisu 2:2.

Łotyszka poszła za ciosem i po chwili prowadziła już 4:2. Pera nie zraziła się jednak dobrą serią rywalki i odrobiła przełamanie. Ostatecznie Ostapenko wygrała 6:3, triumfując w całym meczu 2:0 i meldując się w 1/8 finału Wimbledonu.

Tym samym Ostapenko czeka już w kolejnej rundzie na lepszą z meczu Świątek – Putincewa.