|

18-letnia Polka sprawia sensację na Wimbledonie! Dramatyczny mecz

Monika Stankiewicz sprawiła wielką sensację, pokonując rozstawioną z numerem 5. Hanne Klugman w meczu 2. rundy juniorskiego Wimbledonu! Polka po dramatycznej końcówce i wyczerpującym tie-breaku pokonała Brytyjkę 6:2, 7:6(8) meldując się w kolejnej rundzie londyńskiego turnieju.

Rywalką była jedna z najlepszych tenisistek młodego pokolenia na świecie
Dla Moniki Stankiewicz środowa rywalizacja na Wimbledonie nie była łatwa. Nasza reprezentantka musiała stawić czoła rozstawionej z numerem 5. Brytyjce Hannah Klugman. To jedna z nadziei gospodarzy na końcowy triumf, która niewątpliwie była faworytką do zwycięstwa. Co ciekawe, Klugman rywalizowała w tym roku również z seniorkami, ale przegrała w trzeciej rundzie kwalifikacji. Gdyby udało jej się wówczas awansować do turnieju, nie mogłaby grać z juniorkami.

Świetna partia w wykonaniu Stankiewicz
Młoda Polka nie przestraszyła się wyżej notowanej rywalki i świetnie rozegrała pierwszego seta. Nastolatka w trzecim gemie wyszła na prowadzenie, przełamując Brytyjkę po emocjonującej wymianie. Zyskanego prowadzenia nie zmarnowała i sukcesywnie poprawiała rezultat. W piątym gemie Stankiewicz po raz drugi przełamała zawodniczkę gospodarzy, dzięki czemu otworzyła sobie autostradę do zwycięstwa w secie. Swój cel finalnie osiągnęła, nie dając się przełamać i kończąc tę partię wygraną 6:2.

Wielkie emocje i zwycięski tie-break!
Drugi set rozpoczął się od przełamań. Najpierw Brytyjka wygrała gema przy serwisie Polki, następnie nasza reprezentantka zdobyła przełamanie powrotne. W kolejnych gemach zawodniczki skutecznie broniły swoich serwisów. W ósmym gemie doszło do najdłuższej wymiany w całym meczu. Brytyjka miała aż 4 brake-pionty, ale nie zdołała żadnego wykorzystać. Ostatecznie Stankiewicz wygrała gema, doprowadzając do remisu 4:4. Finalnie do rozstrzygnięcia partii potrzebny był tie-break.

W nim najpierw piłkę setową miała Brytyjka, ale jej nie wykorzystała, następnie dwie piłki meczowe przy swoich serwisach miała Polka. Za pierwszym razem szansy nie wykorzystała, ale drugiej okazji nie zmarnowała i ostatecznie wygrała seta 7:6(8) i cały mecz 2:0