Kuriozum na ME! Miał gigantyczną przewagę, a potem to… [WIDEO]

Do olbrzymiego kuriozum doszło na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Brytyjczyk Jake Odey-Jordan miał gigantyczną, kilkumetrową przewagę nad swoimi rówieśnikami w biegu na 200 m. Przez to kompletnie zlekceważył końcówkę i nie awansował do dalszego etapy rywalizacji. To trzeba zobaczyć.

17-latek z Wielkiej Brytanii znakomicie wystartował i zyskał wielką przewagę. Na ostatnich 60 metrach postanowił jednak zdecydowanie zwolnić i ze spokojem dobiec do mety. Okazało się to dla niego katastrofalne w skutkach.

Kuriozum na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy
Jake Odey-Jordan rozglądał się dookoła i wydawało się, że pomimo odpuszczenia finiszu kontroluje sytuację na bieżni. Okazało się jednak zupełnie inaczej. Pozostali zawodnicy, którzy rywalizowali w biegu razem z nim, walczyli do samego końca i zostali za to nagrodzeni.

Brytyjczyk został wyprzedzony aż przez trzech innych sprinterów i na mecie zameldował się jako czwarty, co okazało się dla niego eliminujące z dalszej walki o medale na mistrzostwach Europy.

“Ten bieg zapamięta na zawsze… Jake Odey-Jordan w eliminacyjnym biegu na 200 metrów prowadził z ogromną przewagą. A potem…” – napisano na profilu TVP Sport, który załączył wideo z tego biegu.

Rywalizacja w Bańskiej Bystrzycy trwa od kilku dni. W piątek Polacy zdobyli dwa medale. Złoto w rzucie dyskiem zdobył Jakub Rodziak, a srebro w biegu na 100 m przez płotki Zofia Rojek.