Jassy. Katarzyna Piter przegrała w pierwszej rundzie debla

Niedawno Katarzyna Piter i Fanny Stollar wygrały turniej rangi WTA 250 w Budapeszcie. Duet z pewnością chciał podtrzymać dobrą passę w Jassach, ale pożegnał się z rumuńskimi zawodami już w pierwszej rundzie.

Rywalkami Polki i Węgierki w tej fazie imprezy były Serbka Olga Danilović oraz rodaczka Stollar – Anna Bodnar.

Pierwszy set starcia, rozgrywanego na kortach ceglanych, był bardzo zacięty. Wszystkie cztery zawodniczki dobrze pilnowały własnego podania, a losie tej partii rozstrzygnął tie-break. W trzynastym gemie Bodnar i Danilović zwyciężyły 7-4.

W secie drugim było więcej przełamań. Jako pierwsze – w siódmym gemie – taką przewagę uzyskały Piter i Stollar, ale niestety natychmiast ją straciły, pozwalając rywalkom wyrównać na po 4.

Przy stanie 4:5 Polka i Węgierka musiały utrzymać serwis, by pozostać w meczu, ale ta sztuka się im nie udała. Oznaczało to, że żegnają się z rumuńskimi kortami i skupią się na kolejnych sportowych wyzwaniach.