Najlepsze możliwe wieści dla Igi Świątek! Gigantyczna sensacja w Paryżu

Niebywała sensacja na kortach w Paryżu! Jelena Ostapenko, która uchodziła za największą rywalkę Igi Świątek w potencjalnym ćwierćfinale, odpadła już w I rundzie! Łotyszka przełamywała Camilę Osorio i mogła czuć się komfortowo, ale to Kolumbijka zadała decydujący cios i wygrała 6:4, 6:3! Tym samym polska liderka rankingu traci jedną z najgroźniejszych rywalek na drodze do olimpijskiego złota.

Jelena Ostapenko mogła czuć się zdecydowaną faworytką spotkania z Camilą Osorio. Łotyszka to 11. tenisistka świata, a jej rywalka jest notowana na dopiero 84. miejscu. Gdy zrobiło się 2:0 w pierwszym secie, wydawało się, że ofensywnie grająca Ostapenko pewnie utrzyma swoją przewagę.

A potem doszło do czystego szaleństwa! Osorio odrobiła straty na 2:2, ale już po chwili to Ostapenko prowadziła 4:2. Gdy faworytka była już tak blisko, nieoczekiwanie niżej notowana tenisistka wygrała cztery gemy z rzędu i w ten sposób wygrała całego seta wynikiem 6:4.

Wielka sensacja w IO!
Drugi set to kontynuacja szalonego przebiegu spotkania. Osorio od razu przełamała Ostapenko, a potem prowadziła już nawet 4:1 z podwójnym przełamaniem. Łotyszka pokazała, że wciąż nie można spisywać jej na straty, błyskawicznie niwelując połowę strat bez straty punktu.

Zrobiło się 4:3 i teraz to Osorio musiała bardzo uważać, by za moment nie stracić całości swojej przewagi. Po krótkiej przerwie medycznej dla Ostapenko znów zrobiło się nerwowo, bo tenisistka z Rygi miała swojego break pointa na wyrównanie wyniku drugiego seta, ale Kolumbijka utrzymała prowadzenie!

Już tylko jeden gem dzielił Camilę Osorio od ogromnej niespodzianki. Przy serwisie Jeleny Ostapenko wypracowała sobie aż trzy piłki meczowe i wykorzystała drugą z nich! Tym samym sensacja stała się faktem. Z tego wyniku cieszyć się może Iga Świątek, która przegrywała dotychczasowe mecze z Łotyszką. Dziś już wie, że w Paryżu na pewno z nią nie zagra!

Jelena Ostapenko — Camila Osorio 4:6, 3:6