Zaskakujący pogrom w meczu finalistki French Open. Mecz zakończony po 55 minutach

Brawo! Siatkarze rozpoczęli igrzyska od zwycięstwa
Nowe
18:13 Koszmar byłego zespołowego kolegi Kubicy. Zwycięzca GP Belgii i wydał oświadczenie. Odpowiada Samuel Pereira
17:44 To może być głośny spadek. 18-krotny mistrz Polski wciąż ma nadzieję na 7 milionów
17:35 Incydent na festiwalu w nadmorskim kurorcie. Interweniowały służby
17:31 Polka zapisała się w historii. Choroba jej nie straszna. Spełniła marzenie
17:25 Pierwszy medal dla Polski na IO 2024. Kapitalny występ Klaudii Zwolińskiej
17:20 4:6 mistrzyni Wimbledonu. Zaskoczenie na Philippe Chatrier, decydował tie-break
16:44 Popis Linette, półfinalistka Roland Garros pokonana. Czas na finalistkę
16:41 Nie będzie rewanżu za półfinał Roland Garros. Iga Świątek poznała rywalkę
16:20 Nawałnice w Polsce. Na Mazurach wiatr wywrócił żaglówki
16:07 Miała walczyć o złoto. Koszmarny upadek, jest komunikat trenera
15:43 Show Kamila Grosickiego w Ekstraklasie. Zawstydził młodszych piłkarzy
15:34 PiS może stracić wielkie pieniądze. PKW dostała pismo od premiera
18:13 Koszmar byłego zespołowego kolegi Kubicy. Zwycięzca GP Belgii zdyskwalifikowany
18:06 Historyczny sukces Polki. Rozbrajająca reakcja Zwolińskiej na medal igrzysk
17:56 Przepiękny moment dla całej Polski. “Srebrna” Zwolińska otrzymała medal
17:51 Podpułkownik Szymański wydał oświadczenie. Odpowiada Samuel Pereira
Tenis28-07-2024 (15:42)
Trwa olimpijska rywalizacja w tenisie na kortach znanych z Roland Garros. Swój pierwszy mecz ma za sobą Qinwen Zheng – finalistka tegorocznego Australian Open. Chinka zmierzyła się z Sarą Errani, która grała w decydującej potyczce o singlowy tytuł podczas wielkoszlemowej rywalizacji w Paryżu w 2012 roku. Azjatka, notowana aktualnie na 7. miejscu w rankingu WTA, była zdecydowaną faworytką spotkania. Zdumiewać może jednak rozmiar wygranej – 6:0, 6:0. Całe starcie potrwało tylko 55 minut.

Zaskakujący pogrom w meczu finalistki French Open

Olimpijska rywalizacja w tenisie na kortach znanych z Roland Garros trwa w najlepsze, dostarczając kibicom wielu emocji i zaskakujących wyników. Jednym z najbardziej zaskakujących wydarzeń pierwszej rundy był mecz pomiędzy Qinwen Zheng, finalistką tegorocznego Australian Open, a Sarą Errani, włoską weteranką, która ma na swoim koncie finał wielkoszlemowego turnieju w Paryżu z 2012 roku.

Qinwen Zheng – wschodząca gwiazda

Qinwen Zheng, młoda i utalentowana tenisistka z Chin, od kilku lat zyskuje na popularności. Z każdym kolejnym turniejem udowadnia, że jest jedną z najlepszych zawodniczek młodego pokolenia. Jej doskonałe występy w tym sezonie, w tym dotarcie do finału Australian Open, przyniosły jej miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu WTA. Aktualnie plasuje się na 7. pozycji, co jest ogromnym osiągnięciem dla tak młodej zawodniczki.

Sara Errani – doświadczona weteranka

Sara Errani to jedna z najbardziej doświadczonych tenisistek na światowej scenie. Włoszka, znana ze swojej wytrzymałości i waleczności na korcie, ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym finał Roland Garros z 2012 roku. Choć najlepsze lata swojej kariery ma już za sobą, wciąż potrafi sprawić niespodziankę i pokonać wyżej notowane rywalki.

Jednostronne starcie

Przed meczem wielu ekspertów spodziewało się zaciętego pojedynku, w którym młodość i dynamika Qinwen Zheng zmierzą się z doświadczeniem i sprytem Sary Errani. Jednak to, co wydarzyło się na korcie, przerosło najśmielsze oczekiwania. Qinwen Zheng zdominowała spotkanie od pierwszych minut, nie dając swojej przeciwniczce najmniejszych szans na nawiązanie walki.

Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:0 dla Chinki. Zheng grała agresywnie, atakowała każdy punkt i nie pozwalała Errani na rozwinięcie skrzydeł. Włoszka była bezradna wobec precyzyjnych uderzeń i doskonałego serwisu swojej rywalki. Drugi set był jedynie formalnością – Qinwen Zheng nie zwolniła tempa i zakończyła mecz wynikiem 6:0, 6:0. Całe spotkanie trwało zaledwie 55 minut.

Reakcje po meczu

Po zakończeniu meczu Qinwen Zheng była wyraźnie zadowolona ze swojego występu. “To było niesamowite uczucie grać na kortach Roland Garros podczas Igrzysk Olimpijskich. Zawsze marzyłam o takim dniu. Cieszę się, że mogłam zagrać na swoim najwyższym poziomie i wygrać ten mecz w tak przekonujący sposób” – powiedziała w wywiadzie pomeczowym.

Z kolei Sara Errani przyznała, że nie spodziewała się tak trudnego meczu. “Qinwen zagrała niesamowicie. Była zdecydowanie lepsza ode mnie dzisiaj. Muszę to przyznać. Oczywiście, jestem rozczarowana wynikiem, ale muszę się teraz skupić na kolejnych wyzwaniach” – powiedziała włoska tenisistka.

Analiza meczu

Analitycy tenisa podkreślają, że wynik meczu był efektem doskonałego przygotowania Qinwen Zheng oraz jej świetnej formy fizycznej i psychicznej. “Qinwen Zheng pokazała, że jest jedną z najgroźniejszych zawodniczek na światowej scenie. Jej gra była perfekcyjna – agresywna, precyzyjna i pewna. Taki wynik na pewno doda jej pewności siebie w kolejnych rundach” – powiedział jeden z ekspertów.

Z drugiej strony, Sara Errani nie zdołała znaleźć odpowiedzi na szybkie i mocne uderzenia swojej rywalki. “Errani grała dobrze, ale nie była w stanie przeciwstawić się ofensywnej grze Qinwen. To był trudny mecz dla Włoszki, która nie miała zbyt wielu szans na odwrócenie losów spotkania” – dodał inny komentator.

Co dalej dla Qinwen Zheng?

Po takim imponującym zwycięstwie Qinwen Zheng będzie jedną z faworytek do medalu olimpijskiego. Jej gra w pierwszej rundzie pokazała, że jest w doskonałej formie i gotowa na rywalizację z najlepszymi tenisistkami świata. Kolejne mecze będą na pewno większym wyzwaniem, ale młoda Chinka z pewnością ma umiejętności i determinację, aby walczyć o najwyższe laury.

Historia Qinwen Zheng

Qinwen Zheng urodziła się 8 października 2002 roku w Wuhanie, w Chinach. Już od najmłodszych lat była związana z tenisem, a jej talent szybko został dostrzeżony przez trenerów. Zadebiutowała na profesjonalnej scenie tenisowej w 2018 roku, a jej kariera nabrała rozpędu w 2020 roku, kiedy to zaczęła odnosić pierwsze sukcesy na turniejach ITF.

W 2022 roku Qinwen Zheng zanotowała swój przełomowy sezon, osiągając półfinały kilku turniejów WTA i zyskując miejsce w pierwszej pięćdziesiątce rankingu. Jej agresywny styl gry, mocne uderzenia i pewność siebie na korcie szybko przyciągnęły uwagę kibiców i ekspertów.

Przyszłość tenisa w Chinach

Sukcesy Qinwen Zheng są ważnym krokiem w rozwoju tenisa w Chinach. Kraj ten od kilku lat inwestuje w rozwój sportu, a młode talenty, takie jak Zheng, mają szansę na osiągnięcie wielkich sukcesów na międzynarodowej scenie. Olimpiada w Paryżu może być dla Qinwen Zheng początkiem jeszcze większej kariery i inspiracją dla kolejnych pokoleń chińskich tenisistek.

Mecz pomiędzy Qinwen Zheng a Sarą Errani na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu był jednym z najbardziej jednostronnych spotkań pierwszej rundy. Zwycięstwo młodej Chinki w stosunku 6:0, 6:0 pokazuje jej ogromny potencjał i aspiracje do walki o najwyższe trofea. Dla Sary Errani był to trudny mecz, ale jej doświadczenie i determinacja na pewno pomogą jej w kolejnych turniejach. Olimpiada w Paryżu z pewnością dostarczy jeszcze wielu emocji i niezapomnianych chwil dla kibiców tenisa.