Iga Świątek — Xiyu Wang [RELACJA NA ŻYWO]

Iga Świątek — Xiyu Wang to mecz III rundy olimpijskiego turnieju w Paryżu. Zdecydowaną faworytką tego meczu jest Polka. Ale musi uważać, by nie dać się zaskoczyć przez Chinkę, która już sprawiła niespodziankę. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Iga Świątek idzie przez zmagania w Paryżu jak burza. Najpierw pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu, a potem Francuzkę Diane Parry. W III rundzie jej rywalką będzie 52. rakieta świata Xiyu Wang.

Chinka do tej pory ograła dwie wyżej notowane od siebie rywali. W I rundzie Czeszkę Lindę Noskovą, a w II Rosjankę Dianę Sznajder. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowaną faworytką dziś jest Iga Świątek. Czy Polka sprosta zadaniu i awansuje do ćwierćfinału? Przekonajmy się!

Liderka światowego rankingu wygrała wczoraj z reprezentantką Francji 6:1, 6:1

Francuzi są pod wielkim wrażeniem gry Igi Świątek. Jeden ze sprawozdawców jej ostatniego meczu pisze, że musiał odwrócić wzrok, żeby nie widzieć, jak “rzeźniczka Świątek sieka biedną Diane Parry”. Przy okazji zwrócił uwagę na istny cud, jaki wydarzył się na trybunach podczas tej potyczki. Tyle osób na korcie centralnym Rolanda Garrosa o takiej porze? W turnieju wielkoszlemowym nie do pomyślenia

Iga Świątek walczy o ćwierćfinał olimpijskiej rywalizacji! Polka w 1/8 zagra z Chinką Xiyu Wang

Witamy w relacji!

Dziś na korcie centralnym odbywa się jedno z najważniejszych spotkań turnieju. Iga Świątek, obecna liderka rankingu WTA, staje do walki z Xiyu Wang, utalentowaną zawodniczką z Chin, w meczu, który wzbudza ogromne emocje i zainteresowanie. W tej relacji na żywo będziemy śledzić każde uderzenie, każde ważne zagranie oraz reakcje obu zawodniczek.Początek spotkaniaMecz rozpoczął się o godzinie [Godzina], a pierwsze chwile na korcie wskazują na wysoką koncentrację obu zawodniczek. Iga Świątek, ubrana w swoją charakterystyczną białą koszulkę i ciemne spodenki, wygląda pewnie i gotowa do walki. Jej przeciwniczka, Xiyu Wang, prezentuje się równie dobrze, w niebieskim stroju, który kontrastuje z jasnym kortem.Pierwszy setPierwszy set rozpoczął się od mocnych serwisów obu zawodniczek. Świątek szybko wykorzystała swoje umiejętności, aby zdobyć przewagę. Jej precyzyjne returny oraz potężne forehandy były kluczowe w pierwszych wymianach. Wang również nie pozostawała dłużna, pokazując swoje umiejętności w grze defensywnej i kontratakach.W ósmym gemie, Świątek zdobyła breaka, co dało jej przewagę 5:3. Jej wysoka jakość gry na ziemnym korcie była wyraźnie widoczna. Wang próbowała się bronić i nawiązać walkę, ale Świątek utrzymała swoją przewagę i wygrała pierwszego seta 6:3.Drugi setDrugi set rozpoczął się od odważnych zagrań ze strony Wang. Chinka zdecydowanie zwiększyła tempo i próbowała przejąć inicjatywę. Jej agresywne uderzenia i zmiana tempa gry zaczęły przynosić efekty. Świątek musiała dostosować swoją strategię i starać się kontrolować tempo gry, aby nie dać się zaskoczyć.W czwartym gemie Wang zdobyła breaka, co dało jej przewagę 3:1. Świątek nie poddała się jednak i zaczęła intensywnie walczyć o każdy punkt. Po kilku emocjonujących wymianach, Świątek zdołała wyrównać stan seta na 4:4. Jej determinacja i waleczność były widoczne na każdym kroku.Końcówka seta była bardzo zacięta. Wang miała szansę na zdobycie drugiego seta, ale Świątek, dzięki swojej niezwykłej determinacji i umiejętnościom, wygrała kluczowe punkty i ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając drugiego seta 7:5.PodsumowanieMecz między Iga Świątek a Xiyu Wang był pełen emocji i wysokiej jakości gry. Świątek, dzięki swojej nieustępliwości i precyzyjnej grze, pokonała Wang 6:3, 7:5, zdobywając kolejne cenne zwycięstwo. Jej umiejętność dostosowywania się do zmieniającej się sytuacji na korcie i utrzymywania wysokiego poziomu gry była kluczowa w dzisiejszym spotkaniu.Wang również pokazała swoje umiejętności i walczyła do końca, ale dzisiaj to Świątek była górą. Jej zwycięstwo jest dowodem na jej niezwykłą formę i determinację, które od dłuższego czasu definiują jej grę. Czekamy na dalsze występy Świątek w turnieju z ogromnym zainteresowaniem.Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo. Kolejne mecze i emocjonujące chwile są tuż przed nami, więc bądźcie z nami na bieżąco!