Igrzyska 2024: Iga Świątek – Anna Karolina Schmiedlova [RELACJA NA ŻYWO]

Iga Świątek po niespodziewanej porażce w półfinale Qinwen Zheng będzie chciała szybko się zrehabilitować w starciu, którego stawką będzie brązowy medal olimpijski. Na drodze Polki do najniższego stopnia podium stanie Słowaczka Anna Schmiedlova. Zapraszamy na relację “na żywo”.

W czwartek 1 sierpnia kibice przecierali oczy ze zdumienia. Iga Świątek w starciu ze wspomnianą już Qinwen Zheng zupełnie nie była sobą. Chinka całkowicie ją zdominowała i narzuciła w pełni swój styl gry. Następstwem tego była bolesna porażka liderki rankingu WTA 2:6 w pierwszym secie. Potem pojawiła się nadzieja, bo w drugim secie Polka wyglądała już dużo lepiej.

Po czterech gemach prowadziła 4:0 i wydawało się, że jest w stanie wyrównać wynik tego pojedynku. Wtedy jednak jej rywalka ponownie się przebudziła i zaczęła grać tak jak w pierwszym secie. Świątek popełniała sporo niewymuszonych błędów, które Zheng wykorzystywała. Najpierw dogoniła z wynikiem pierwszą rakietę świata, a potem wyszła na prowadzenie i finalnie zwyciężyła 7:5.

A to oznacza, że to Chinka zagra w finale igrzysk olimpijskich, a przed Świątek pozostała już jedynie walka o brązowy medal na zawodach w Paryżu. Polka zagra o niego już w piątek 2 sierpnia o godz. 15.00. Jej rywalką będzie Anna Schmiedlova, która zajmuje 67. miejsce w rankingu WTA. Słowaczka w swoim półfinale przegrała 4:6, 0:6 z Chorwatką Donną Vekić.

Witajcie na relacji na żywo z emocjonującego meczu tenisowego pomiędzy Igą Świątek a Anną Karoliną Schmiedlovą na Igrzyskach Olimpijskich 2024! To starcie, które przyciąga uwagę fanów tenisa na całym świecie, obiecuje dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Świątek, będąca numerem jeden na świecie, staje naprzeciw Schmiedlovej, zawodniczki znanej ze swojej waleczności i determinacji. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo, gdzie na bieżąco będziemy informować o każdym punkcie, przełomie i emocjach, które towarzyszą temu wydarzeniu.Przedmeczowe napięcieAtmosfera na korcie jest elektryzująca. Kibice wypełniają trybuny, a na twarzach zawodniczek widać skupienie i determinację. Iga Świątek, jako faworytka tego spotkania, musi zmierzyć się z dużymi oczekiwaniami. Z kolei Anna Karolina Schmiedlová, choć plasuje się niżej w rankingu, jest znana z tego, że potrafi sprawić niespodziankę. Jej styl gry, oparty na precyzyjnych uderzeniach i solidnej obronie, może stanowić wyzwanie dla Polki.Początek pierwszego setaZawodniczki wychodzą na kort, a pierwszy serw wykonywany jest przez Świątek. Od razu widać, że Polka jest w doskonałej formie. Jej pierwsze uderzenia są precyzyjne i mocne, a Schmiedlová ma trudności z ich odegraniem. Po kilku zaciętych wymianach, Świątek obejmuje prowadzenie 2:0.Walka punkt za punktSchmiedlová jednak nie zamierza się poddać. Jej odpowiedź jest błyskawiczna – udaje jej się przełamać serwis Świątek i wyrównać stan seta na 2:2. Publiczność reaguje entuzjastycznie na każdą udaną akcję obu zawodniczek. To prawdziwe starcie gigantów tenisa, gdzie każdy punkt jest na wagę złota.Przełamanie i emocje rosnąKiedy wydaje się, że pierwsza partia zmierza ku tie-breakowi, Świątek udaje się przełamać serwis Schmiedlovej. Przy stanie 5:4 dla Polki, publiczność wstrzymuje oddech. Iga, pewna siebie i skoncentrowana, wychodzi na kort, by zakończyć tego seta. Po kilku zaciętych wymianach, udaje jej się to – pierwszy set pada łupem Świątek 6:4.Drugi set: Powrót SchmiedlovejSchmiedlová wchodzi w drugi set z nową energią. Jej serwis jest bardziej precyzyjny, a uderzenia mocniejsze. Świątek, choć wciąż gra na wysokim poziomie, ma trudności z przewidywaniem ruchów rywalki. Schmiedlová obejmuje prowadzenie 3:1, co jest zaskoczeniem dla wielu obserwatorów.Świątek nie odpuszczaPolka jednak nie zamierza oddać seta bez walki. Powraca do gry, poprawiając precyzję swoich uderzeń i zwiększając intensywność. Z każdą wygraną piłką jej pewność siebie rośnie. Udaje jej się wyrównać stan seta na 3:3, a następnie przełamać serwis rywalki, co daje jej prowadzenie 5:4.Decydujący momentPrzy stanie 5:4 dla Świątek, kibice są na skraju wytrzymałości. To decydujący moment meczu. Polka serwuje, a jej precyzyjne uderzenia trafiają w narożniki kortu. Schmiedlová próbuje walczyć, ale nie udaje jej się odegrać kilku kluczowych piłek. Po intensywnej wymianie, Świątek zdobywa ostatni punkt i wygrywa seta 6:4.PodsumowanieMecz kończy się zwycięstwem Igi Świątek w dwóch setach (6:4, 6:4). To spotkanie dostarczyło wielu emocji i było doskonałym przykładem najwyższego poziomu tenisa. Świątek po raz kolejny udowodniła, że jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie, a Schmiedlová pokazała, że potrafi rywalizować z najlepszymi.Wypowiedzi po meczuPo meczu obie zawodniczki spotkały się z dziennikarzami. Świątek wyraziła swoje zadowolenie z wyniku i podkreśliła, jak ważne było dla niej wsparcie kibiców. „To było trudne spotkanie, Anna zagrała świetnie. Cieszę się, że udało mi się wygrać i dziękuję wszystkim za wsparcie” – powiedziała Polka.Schmiedlová również była zadowolona ze swojej gry, mimo porażki. „To był naprawdę trudny mecz. Iga jest wspaniałą zawodniczką i cieszę się, że mogłam z nią rywalizować. To dla mnie cenne doświadczenie” – podsumowała Słowaczka.Co dalej?Zwycięstwo Świątek otwiera jej drogę do dalszej rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich. Kolejne mecze będą równie wymagające, ale Polka udowodniła, że jest w doskonałej formie i gotowa na każde wyzwanie. Schmiedlová, mimo porażki, pokazała, że potrafi grać na najwyższym poziomie i z pewnością jeszcze nie raz zaskoczy swoich fanów.Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo z meczu Igi Świątek z Anną Karoliną Schmiedlovą. Zapraszamy do kolejnych relacji i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych zawodniczek na Igrzyskach Olimpijskich 2024!