Igrzyska 2024: Iga Świątek – Anna Karolina Schmiedlova [RELACJA NA ŻYWO]

Iga Świątek po niespodziewanej porażce w półfinale Qinwen Zheng będzie chciała szybko się zrehabilitować w starciu, którego stawką będzie brązowy medal olimpijski. Na drodze Polki do najniższego stopnia podium stanie Słowaczka Anna Schmiedlova. Zapraszamy na relację “na żywo”.

czwartek 1 sierpnia kibice przecierali oczy ze zdumienia. Iga Świątek w starciu ze wspomnianą już Qinwen Zheng zupełnie nie była sobą. Chinka całkowicie ją zdominowała i narzuciła w pełni swój styl gry. Następstwem tego była bolesna porażka liderki rankingu WTA 2:6 w pierwszym secie. Potem pojawiła się nadzieja, bo w drugim secie Polka wyglądała już dużo lepiej.

czterech gemach prowadziła 4:0 i wydawało się, że jest w stanie wyrównać wynik tego pojedynku. Wtedy jednak jej rywalka ponownie się przebudziła i zaczęła grać tak jak w pierwszym secie. Świątek popełniała sporo niewymuszonych błędów, które Zheng wykorzystywała. Najpierw dogoniła z wynikiem pierwszą rakietę świata, a potem wyszła na prowadzenie i finalnie zwyciężyła 7:5.

A to oznacza, że to Chinka zagra w finale igrzysk olimpijskich, a przed Świątek pozostała już jedynie walka o brązowy medal na zawodach w Paryżu. Polka zagra o niego już w piątek 2 sierpnia o godz. 15.00. Jej rywalką będzie Anna Schmiedlova, która zajmuje 67. miejsce w rankingu WTA. Słowaczka w swoim półfinale przegrała 4:6, 0:6 z Chorwatką Donną Vekić.

Iga Świątek vs. Anna Schmiedlova: Walka o Brązowy Medal Olimpijski

W czwartek, 1 sierpnia, kibice tenisa byli świadkami emocjonującego i pełnego zwrotów akcji meczu półfinałowego, w którym Iga Świątek zmierzyła się z Qinwen Zheng. W tym starciu, które z pewnością zostanie zapamiętane przez fanów na długo, Świątek, liderka światowego rankingu WTA, poniosła zaskakującą porażkę, która sprawiła, że jej olimpijskie marzenia o złotym medalu zostały poważnie zachwiane.

Porażka Świątek w Półfinale

W pierwszym secie meczu Świątek nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z Chiną Zheng. Zheng, która dotychczas nie była uważana za jedną z faworytek turnieju, zaskoczyła swoją rywalkę i całą publiczność swoją dominującą grą. Świątek szybko straciła kontrolę nad przebiegiem spotkania, przegrywając pierwszego seta 2:6. Zheng narzuciła swoje tempo gry, a Świątek nie mogła znaleźć odpowiedzi na jej agresywne i precyzyjne uderzenia.

Mimo początkowego rozczarowania, Polka nie poddała się. W drugim secie Świątek zdołała się zmobilizować i wprowadziła poprawki do swojej strategii. Jej gra stała się bardziej zdecydowana i agresywna, co pozwoliło jej szybko wyjść na prowadzenie 4:0. Wydawało się, że Świątek odzyskała kontrolę i jest na dobrej drodze do wyrównania stanu meczu.

Jednakże, jak to często bywa w sporcie, momentum może zmieniać się bardzo szybko. Zheng, widząc, że jej przewaga jest zagrożona, zdołała powrócić do gry z nową energią i determinacją. Jej umiejętności techniczne oraz świetne przygotowanie fizyczne pozwoliły jej na powrót do gry. Świątek, mimo usilnych prób, zaczęła popełniać błędy, które Zheng wykorzystała w sposób bezlitosny. Chińska tenisistka przejęła kontrolę nad meczem, wygrywając drugiego seta 7:5 i zapewniając sobie miejsce w finale igrzysk olimpijskich.

Nowe Wyjątkowe Wyzwanie: Walka o Brązowy Medal

Przegrana w półfinale oznacza, że Iga Świątek będzie musiała stawić czoła kolejnemu wyzwaniu – walce o brązowy medal olimpijski. Mecz o najniższy stopień podium odbędzie się w piątek, 2 sierpnia, o godzinie 15:00. Jej przeciwniczką będzie Anna Schmiedlova ze Słowacji, która zajmuje 67. miejsce w rankingu WTA.

Anna Schmiedlova również nie miała szczęścia w swoim półfinale. Słowaczka przegrała z Chorwatką Donną Vekić 4:6, 0:6, co podkreśla jej trudności w dotarciu do finału. Vekić, podobnie jak Zheng, zdominowała rywalkę i pokazała świetną formę, co sprawiło, że Schmiedlova nie była w stanie skutecznie przeciwstawić się jej grze. Teraz, po porażce, Schmiedlova będzie starała się zdobyć brązowy medal, a Świątek będzie jej przeciwniczką.

Zarówno Świątek, jak i Schmiedlova, będą musiały zmobilizować wszystkie swoje siły i umiejętności, aby osiągnąć sukces w meczu o brązowy medal. Świątek, mimo że była faworytką do zdobycia złotego medalu, nie może pozwolić sobie na dalsze rozczarowania. W jej grze mogą wystąpić drobne zmiany, które pozwolą jej lepiej radzić sobie w kluczowych momentach meczu. Ważne będzie dla niej skoncentrowanie się na poprawie swojego serwisu, który w półfinale nie funkcjonował tak, jak powinien.

Z kolei Schmiedlova, której styl gry jest mniej agresywny niż Zheng, będzie musiała znaleźć sposób na przełamanie defensywnego nastawienia Świątek. Słowaczka może postarać się wykorzystać swoją wszechstronność i zdolności do gry na różnych nawierzchniach, co może być kluczowe w meczu o brąz. Zdolność Schmiedlovej do adaptacji i umiejętność czytania gry rywalki będą decydujące dla jej szans na medal.

Mecz o brązowy medal z pewnością przyciągnie ogromne zainteresowanie fanów tenisa, którzy będą śledzić z zapartym tchem zmagania dwóch utalentowanych zawodniczek. Świątek, mimo trudności w półfinale, ma okazję na udane zakończenie swoich igrzysk, zdobywając medal, który stanowiłby ukoronowanie jej dotychczasowej kariery. Schmiedlova, z kolei, będzie dążyć do osiągnięcia swojego największego sukcesu w karierze.

Obie zawodniczki będą musiały stawić czoła presji, zmęczeniu i emocjom związanym z walką o medal. To, jak każda z nich poradzi sobie z tymi wyzwaniami, zadecyduje o końcowym wyniku tego ekscytującego pojedynku. Kibice z całego świata będą trzymać kciuki za swoje ulubione zawodniczki, licząc na emocjonujące i pełne pasji zakończenie igrzysk olimpijskich w Paryżu.