Rosjanka powiedziała prawdę o Danielle Collins. “Na korcie…”

Iga Świątek z reguły przez swoje rywalki jest komplementowana za jakość gry. Po meczu z Danielle Collins było inaczej. Amerykanka zarzuciła Polce fałszywość. Przypomnijmy, że Świątek wygrała po tym, gdy w trzecim secie przy stanie 4:1 z gry ze względu na kontuzję wycofała się Collins.

Atak skierowany w Igę Świątek nie jest częstym zjawiskiem. Słowa Danielle Collins, która zarzuciła Polce fałszywość, dosadnie skomentowała Swietłana Kuzniecowa. “Collins jest naprawdę miłą dziewczyną, ale na korcie potrafi zmienić się w s**ę” — napisała Rosjanka w mediach społecznościowych.

Wcześniej Amerykanka poprosiła o przerwę medyczną, ale ta niewiele jej pomogła. Po kreczu Collins podeszła do Świątek, a krótka rozmowa zakończyła się gestem zdziwienia ze strony Polki.

“Powiedziałam Idze, że nie musi być nieszczera, fałszywa w kontekście mojej kontuzji. Dużo dzieje się przed kamerą czy wśród ludzi, ale to, co dzieje się w szatni to już inna sprawa. Nie mam tu zbyt miłych doświadczeń. Nie potrzebuję nieszczerości. Niech ludzie zachowują się tak, jak czują, nie potrzebuję fałszu” — stwierdziła Amerykanka.

Iga Świątek, polska gwiazda tenisa, zwykle jest chwalona przez swoje rywalki za jakość gry i sportową postawę. Jednak niedawny mecz z Amerykanką Danielle Collins przyniósł niespodziewane kontrowersje. Po przegranej z Polką, Collins zarzuciła Świątek fałszywość, co wywołało burzę w mediach tenisowych. Analizujemy, co dokładnie wydarzyło się podczas tego meczu i jakie były reakcje na te oskarżenia.

Przebieg Meczu: Świątek kontra Collins

Mecz między Igą Świątek a Danielle Collins był pełen napięcia i zwrotów akcji. Polka ostatecznie wygrała po tym, jak w trzecim secie, przy stanie 4:1, Collins wycofała się z gry z powodu kontuzji. Wcześniej jednak to Amerykanka poprosiła o przerwę medyczną, co sugerowało, że zmaga się z problemami zdrowotnymi. Po kreczu Collins podeszła do Świątek, a ich krótka rozmowa zakończyła się gestem zdziwienia ze strony Polki.

Kontrowersyjne Oskarżenia Collins

Po meczu Danielle Collins nie szczędziła słów krytyki pod adresem Igi Świątek. Zarzuciła Polce fałszywość, sugerując, że jej zachowanie na korcie różni się od tego, co dzieje się za kulisami. „Powiedziałam Idze, że nie musi być nieszczera, fałszywa w kontekście mojej kontuzji. Dużo dzieje się przed kamerą czy wśród ludzi, ale to, co dzieje się w szatni to już inna sprawa. Nie mam tu zbyt miłych doświadczeń. Nie potrzebuję nieszczerości. Niech ludzie zachowują się tak, jak czują, nie potrzebuję fałszu” — stwierdziła Collins.

Reakcje Świata Tenisowego

Atak skierowany w Igę Świątek nie jest częstym zjawiskiem. Wielu zawodników i zawodniczek zazwyczaj wyraża się o niej z szacunkiem. Jednak słowa Danielle Collins wywołały falę komentarzy, zarówno ze strony innych tenisistów, jak i kibiców. Swietłana Kuzniecowa, znana rosyjska tenisistka, dosadnie skomentowała zarzuty Collins: „Collins jest naprawdę miłą dziewczyną, ale na korcie potrafi zmienić się w s**ę” — napisała w mediach społecznościowych.

Perspektywa Igi Świątek

Iga Świątek zazwyczaj stara się unikać konfliktów i koncentruje się na swojej grze. W odpowiedzi na zarzuty Collins, Polka wyraziła zdziwienie i zaskoczenie. Jej postawa podczas meczów i poza kortem zawsze była profesjonalna, a takie oskarżenia są dla niej czymś nowym. Świątek znana jest ze swojej skromności i uczciwości, co potwierdzają jej liczne wypowiedzi i zachowanie podczas turniejów.