PKOl wyjawił tajemnicę Nikoli Grbicia. Zgrzyt w kadrze! Prezes się tłumaczy

igrzysk. I to w polskiej kadrze! — Nie uważam, że szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego powinien się zajmować takimi sprawami — stwierdził Nikola Grbić po tym, jak Radosław Piesiewicz wyjawił informacje na temat stanu zdrowia Mateusza Bieńka. — PKOl ułatwił zadanie Amerykanom — dodał wzburzony Grbić. Teraz Serbowi odpowiada sam Piesiewicz.

Polscy siatkarze odwrócili losy meczu i zaliczyli spektakularny powrót w półfinale z Amerykanami, wygrywając ostatecznie 3:2. W trakcie meczu urazu doznał libero Paweł Zatorski, a Nikola Grbić na pytanie o zdrowie podopiecznego odpowiedział: “Na najświeższe informacje na ten temat musicie zaczekać, aż pewnie poda je szef PKOl-u”. Teraz na to odpowiada sam Piesiewicz

Radosław Piesiewicz tłumaczy się po szpilce, którą wbił Nikola Grbić
— Porozmawiamy o tym szerzej po turnieju, ale nie uważam, że szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego powinien się zajmować takimi sprawami — tłumaczył Grbić cytowany przez Sport.pl

Pierwsze słyszę. Ale to może dobry moment na wyjaśnienie tej sytuacji. Generalnie od początku igrzysk podawaliśmy wszystkie zmiany w składach w każdej dyscyplinie. Można to zresztą łatwo zweryfikować na naszych profilach. I tak było i tym razem. Przy rozpoczęciu procedury dotyczącej wymiany Bieńka na Bołądzia sztab siatkarskiej kadry nie zaznaczył, że jest to informacja poufna lub że ma embargo czasowe. Gdyby tak było, z pewnością uszanowalibyśmy to i podalibyśmy tę informację zgodnie z wytycznymi sztabu — stwierdził Piesiewicz w rozmowie ze Sport.pl.

Słoweńcy reagują na awans Polaków do finału igrzysk
Nagłówek Siol.netNagłówek Siol.net (Foto: siol.net)
“Słoweński kat awansował do finału igrzysk” — zaczyna słoweński portal Siol. “Polacy przegrywali 1:2 w dwóch setach, ale wymusili na rywalach decydujący, piąty set. Ostatecznie wygrali 15:13 w tie-breaku” — czytamy.

W poniedziałek Polacy pokonali Słoweńców 3:1 w ćwierćfinale, kończąc ich olimpijski debiut na piątym miejscu. Reprezentacja Polski przegrywała ostatnie pięć ćwierćfinałów igrzysk, jednak teraz drużyna Serba Nikoli Grbicia zdołała awansować do półfinału” — dodają Słoweńcy. Więcej o tym