Niemki z brązem! Mistrzynie świata pokonane, dramat gwiazdorki!

Co to było za spotkanie! Reprezentantki Niemiec pokonały Hiszpanię 1:0 w meczu o trzecie miejsce piłkarskiego turnieju kobiet rozgrywanego w ramach igrzysk olimpijskich w Paryżu. O zwycięstwie Niemek przesądziło celne trafienie Giulii Gwinn z rzutu karnego. W dziewiątej minucie doliczonego czasu gry do dogrywki mogła doprowadzić zawodniczka Barcelony Alexia Putellas, ale przegrała pojedynek z Ann-Katrin Berger z jedenastu metrów

Oba zespoły mierzyły w znacznie lepszy wynik w olimpijskim turnieju. Rozczarowania po półfinałowej porażce 2:4 z Brazylijkami nie ukrywały Hiszpanki. Mistrzynie świata miały odkupić winy w starciu o brązowy medal z Niemkami (w półfinale nie sprostały ekipie USA), ale w piątkowe popołudnie w Lyonie musiały przełknąć kolejną gorzką pigułkę.

losach meczu zdecydowała sytuacja z 63. minuty, gdy fatalnie zachowała się Cata Coll. Bramkarza hiszpańskiej kadry bezpardonowo zaatakowała Gulię Gwinn we własnym polu karnym i arbiter bez wahania wskazała na jedenasty metr. Pewną egzekutorką “jedenastki” okazała się sama poszkodowana i w ten sposób zapewniła swojej kadrze miejsce na najniższym stopniu podium olimpijskiego turnieju

W końcówce Hiszpanki ruszyły jeszcze do ataku, ale nie zdołały odwrócić losów spotkania. Znakomitą okazję zmarnowała Jennifer Hermoso, która nie potrafiła z kilku metrów ulokować piłki w siatce po strzale głową. Najlepsza okazja nadeszła jednak w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry.

Dramat gwiazdy Barcelony
Po faulu na Aitamie Bonmati sędzia po raz kolejny podyktowała rzut karny, ale pojedynek oko w oko z Ann-Katrin Berger przegrała Alexia Putellas. Cóż to były za emocje!