Pia Skrzyszowska wyeliminowana! 0.03 sekundy zdecydowały. Koniec marzeń

Co za walka o olimpijski finał! Pia Skrzyszowska zajęła trzecie miejsce ex aequo z Tobi Amusan z Nigerii w swoim półfinale i z czasem 12.55 s nie zdołała awansować do walki o medale. Po kłopotach w eliminacjach i szczęśliwym awansie z trzeciej lokaty Polka miała tym razem sporo pecha na Stade de France. Do finału zabrakło jej zaledwie 0.03 sekundy i zajęła dziewiąte miejsce. 23-latka była jedną z naszych ostatnich nadziei na to, by wywalczyć dla Polski medal na Stade de France. Po biegu nasza zawodniczka zalała się łzami. — Prawie dotknęłam finału — mówiła na gorąco po odpadnięciu przed kamerami Eurosport Polska płotkarka uzyskała bezpośredni awans do piątkowego półfinału w biegu na 100 m przez płotki, ale jej rezultat był aż o pół sekundy wolniejszy od jej najlepszego występu w tym sezonie. Mimo to po kilku błędach zdołała dobiec do mety na trzeciej pozycji i bez czekania mgła być pewna udziału w dalszej części rywalizacji

Bez względu na tamten bieg 23-latka pozostawała jedną z naszych ostatnich nadziei na zdobycie medalu na Stade de France. Przed startem igrzysk udowodniła, że znajduje się w znakomitej formie. Podczas rywalizacji w szwajcarskim La Chaux-de-Fond uzyskała najlepszy czas w karierze (12,37) i na 0.01 s zbliżyła się do rekordu Polski sprzed 44 lat. W tym sezonie Skrzyszowska zdobyła także brąz mistrzostw Europy w Rzymie i utrzymywała swoją formę

Pia Skrzyszowska poza finałem! Zadecydowało 0.03 sekundy
Mimo błędów w pierwszym starcie w Paryżu, z optymizmem podchodziła do kolejnych startów. Napędza ją także atmosfera wokół lekkoatletyki na tegorocznych igrzyskach. — Stadion jest niesamowity. Są tłumy. Jestem spokojna, wiem, że jestem przegotowana i muszę kwalifikować się do kolejnych rund — mówiła przed kamerami TVP Sport na gorąco po wcześniejszym biegu.

Sprawdź: Porażka polskiej sztafety. Przedostatnie miejsce na 4×400
W piątek czekało ją bardzo trudne zadanie — znaleźć się w wielkim finale w Paryżu. By powalczyć o medale, musiała zająć w swoim półfinale na jednym z pierwszych dwóch miejsc.