Polak z awansem do finału w pięcioboju na igrzyskach! Szansa na medal

Drugi dzień półfinałowej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym nie był dla Polaków tak udany, jak pierwszy. Do finału i walki o medale z czwartego miejsca awansował Łukasz Gutkowski, ale Kamil Kasperczak zakończył swój półfinał na 18. pozycji i nie zdołał ukończyć biegu ze strzelaniem, co kosztowało go mnóstwo punktów.

Po czwartkowej rywalizacji w szermierce Gutkowski zajmował siódme, a Kasperczak ósme miejsce w swoim półfinale. Już w czwartek pierwszy z Polaków dopisał do swojego dorobku 300 pkt za jeździectwo, a drugi 292 pkt

Łukasz Gutkowski z awansem do finału w pięcioboju nowoczesnym na igrzyskach
Za pływanie Gutkowski otrzymał 298 pkt, a Kasperczak 285. Za bieg ze strzelaniem Gutkowski otrzymał 680 pkt, a Kasperczak niestety go nie ukończył i zajął 18. miejsce w półfinale.

Gutkowski łącznie zgromadził na swoim koncie 1505 pkt w zmaganiach półfinałowych i stracił 10 “oczek” do zwycięzcy Japończyka Taishu Sato. W klasyfikacji łączonej z dwóch półfinałów Gutkowski zajął dziewiąte miejsce.