Świat odpłynął Polakom w kajakach. “My zdobyliśmy medale MŚ, a inni trenowali”

— Świat kajakowy poszedł do przodu. Mistrzostwa świata w Kanadzie były momentem, kiedy to my zdobyliśmy medale z dużą przewagą, a inne reprezentacje trenowały. Później powoli nas doganiały — mówi nam Marta Walczykiewicz medalistka olimpijska z Rio de Janeir

Polakom w igrzyskach w Paryżu zdobywanie medali nie przychodzi łatwo. Kolejne szanse medalowe uciekały, ale liczyliśmy na sukcesy kajakarek w drugim tygodniu igrzysk. Zawodniczki trenera Tomasza Kryka należą do ścisłej światowej czołówki.

Niestety, kolejne starty rozczarowują. W czwartek Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zajęły czwarte miejsce w wyścigu K-4 na 500 m. Wygrała osada z Nowej Zelandii, drugie miejsce zajęły Niemki, a trzecie Węgierki. Polkom do medalu zabrakło 0,24 s.

W piątek do finału nie weszła ani jedna polska dwójka w K2 na 500 m. Martyna Klatt i Helena Wiśniewska a także Karolina Naja i Anna Puławska odpadły w półfinale. Zajęły odpowiednio szóste i siódme miejsce. Po raz ostatni Polki nie zdobyły medalu w K2 w 1996 r. w Atlancie.