W lutym urodziła dziecko. Wróciła na IO. Polka pokazała charakter

Adrianna Sułek-Schubert zajęła 12. miejsce w siedmioboju na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Ambitna Polka na pewno liczyła na więcej, ale biorąc pod uwagę, że w lutym urodziła dziecko i do igrzysk przygotowywała się tylko przez kilka miesięcy, jej wynik może budzić podziw i uznanie.

Polka dwudniową rywalizację zaczęła od biegu na 100 m przez płotki. Jej czas 13.32 był szóstym w jej karierze i najlepszym w tym sezonie. W trzech kolejnych czwartkowych konkurencjach, czyli w skoku wzwyż, pchnięciu kulą i biegu na 200 m było już jednak nieco gorzej i ostatecznie dzień kończyła na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Piątek nasza reprezentantka rozpoczęła udanym startem w skoku w dal. Już w pierwszej próbie pobiła rekord sezonu, a następnie wyśrubowała go na odległość 6,22 m. Finalnie zajęła ósmą lokatę, ale w “generalce” spadła o jedno miejsce. Do rzutu oszczepem przystąpiła więc z dziewiątej pozycji.

Niestety, ta konkurencja kompletnie nie poszła po jej myśli. W pierwszym rzucie osiągnęła zaledwie 35,60 m, drugą próbę miała niemierzoną, a w trzeciej nieco się poprawiła, ale odległość 36,63 wciąż była najsłabszą w całej stawce. Sułek-Schubert zajęła ostatecznie 21. miejsce, tracąc do przedostatniej zawodniczki ponad dwa metry.

Adrianna Sułek-Schubert była załamana. “Serce krawi”
Słaby występ spowodował, że Polka w klasyfikacji generalnej spadła na 12. miejsce. A w mediach społecznościowych ze smutkiem skomentowała swój występ, nie ukrywając rozgoryczenia. — Serce boli. Nawet powiedziałabym, że serce krwawi, bo nie boli, ale krwawi. Ciało spoko, a serce krwawi. Jeszcze muszę stanąć i powalczyć na 800 m. Z krwawiącym sercem. Naprawdę krwawi — mówiła ze łzami w oczach.

Polska lekkoatletka wzięła się jednak w garść i z uśmiechem przystąpiła do wieczornej rywalizacji na 800 m. Nasza reprezentantka wystartowała w pierwszym biegu i zajęła w nim czwarte miejsce. To ostatecznie pozwoliło jej dopisać na swoje konto kolejne punkty i w klasyfikacji generalnej siedmioboju uplasować się na 12. pozycji z dorobkiem 6226 pkt.

Złoty medal zdobyła Nafissatou Thiam z Belgii, która zebrała 6880 pkt. Srebro przypadło Katarinie Johnson-Thompson z Wielkiej Brytanii (6844 pkt), a brąz Belgijce Noor Vidts (6707 pkt