Zaczęło się źle. A później pobiegła Natalia Kaczmarek. I przyćmiła wszystkich

Natalia Kaczmarek brązową medalistką igrzysk olimpijskich w Paryżu! 26-latka w biegu na 400 m zajęła trzecie miejsce i osłodziła polskim kibicom nieudane występy kajakarzy oraz żeńskiej i męskiej sztafety 4 x 400 m, które nie zdołały zakwalifikować się do finałów. O włos od awansu była za to Pia Skrzyszowska, której zabrakło zaledwie 0,02 s. To był kolejny dzień wielkich emocji. Oto co działo się w piątek w stolicy Francji!

Wydarzeniem dnia był oczywiście sukces Kaczmarek, która z czasem 48,98 zdobyła brąz, będący pierwszym lekkoatletycznym medalem dla Polski na tegorocznych IO. Nasza lekkoatletka przegrała tylko z Marileidy Paulino z Dominikany, która poprawiła rekord olimpijski — 48,17 i Salwą Eid Naser z Bahrajnu — 48,53. Warto podkreślić, że pierwszy raz w historii trzy zawodniczki w jednym biegu zeszły poniżej 49 s.