Decydował jeden gol! Znamy mistrzynie olimpijskie w piłce nożnej

Stany Zjednoczone najlepsze w turnieju olimpijskim w piłce nożnej kobiet! W finale decydował tylko jeden gol, który padł w drugiej połowie. Bohaterką Amerykanek została Mallory Swanson, która w 57. minucie gry trafiła do siatki i dała swojej kadrze złote medale olimpijskie po finale z Brazylią.

Brazylijki od ćwierćfinału zaliczały zaskakujące rezultaty, pokonując najpierw gospodynie z Francji, a potem Hiszpanki, które były uznawane za murowane faworytki do występu w finale. Szalony mecz i wygrana 4:2 oznaczały jednak, że to Brazylia zagra o złoto, ponownie z bardzo trudnym rywalem.

Amerykanki nie zachwycały w fazie play-off w Paryżu, wygrywając swoje mecze z Japonią i Niemcami dopiero po dogrywce i to zaledwie jednym golem. Taki sam rezultat w finale z Brazylijkami dawałby im jednak złote medale, a przecież właśnie o to toczyła się gra w igrzyskach olimpijskich.Decydował jeden gol
Wygrana Amerykanek pozwoliła im na udany rewanż za turniej olimpijski sprzed trzech lat w Tokio. Tam zajęły dopiero trzecie miejsce, a wygrała Kanada. Stany Zjednoczone niezmiennie uchodzą za potęgę w kobiecym futbolu, co potwierdziły również w sobotnim finale.Skład podium uzupełniły Niemki, które pokonały Hiszpanię 1:0. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego nie zdołały więc uratować choćby brązowego medalu.