Odległa lokata Polaka w finale igrzysk! Padł też rekord świata

Łukasz Gutkowski nie powalczył o medale w pięcioboju nowoczesnym! Przed finałowym biegiem ze strzelaniem Polak tracił 46 sekund do lidera, a ostatecznie zajął 15. miejsce w stawce.

Drugi dzień półfinałowej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym nie był dla Polaków tak udany, jak pierwszy. Do finału i walki o medale z czwartego miejsca awansował Łukasz Gutkowski, ale Kamil Kasperczak zakończył swój półfinał na 18. pozycji i nie zdołał ukończyć biegu ze strzelaniem, co kosztowało go mnóstwo punktów.

Po rywalizacji w szermierce Gutkowski zajmował siódme miejsce, a potem dopisał do swojego dorobku 300 pkt za jeździectwo. Następnie za pływanie otrzymał 298 pkt i doszło do biegu ze strzelanie. Wówczas Polak otrzymał 680 pkt, co oznaczało, że łącznie zgromadził na swoim koncie 1505 pkt w zmaganiach półfinałowych i stracił 10 “oczek” do zwycięzcy Japończyka Taishu Sato. W klasyfikacji łączonej z dwóch półfinałów Gutkowski zajął dziewiąte miejsce i awansował do finału, który odbywał się w sobotni wieczór.

Niewiele lepiej poszło mu w szermierce, a po rywalizacji w pływaniu Polak tracił do lidera 46 sekund. Jego strata do podium wynosiła natomiast 29 sekund, więc przed biegiem ze strzelaniem kibice wierzyli, że uda się sprawić niespodziankę, odrobić straty i zdobyć dziewiąty medal Biało-Czerwonych w Paryżu.
Ostatecznie jednak finałowa rywalizacja nie zakończyła się po myśli Gutkowskiego, który zajął 15. miejsce w pięcioboju nowoczesnym w Paryżu. Wygrał Ahmed Elgendy, który zdobył 1555 pkt i pobił rekord świata. Na podium znaleźli się także Taishu Sato i Giorgio Malan