Polka nie powalczy o medal. Nieudany start w półfinale

Dorota Borowska nie popłynie w finale zmagań C1 w kajakarstwie na dystansie 200 m w ramach igrzysk olimpijskich w Paryżu. Polka zajęła szóste miejsce w swoim półfinałowym biegu, a kwalifikacje do finału uzyskały cztery najlepsze kanadyjkarki. Na osłodę pozostaje jej udział w finale B, który rozpocznie się o godz. 13.40.

Nie zobaczymy Doroty Borowskiej w finale A kajakarskich zmagań C1 na dystansie 200 m. Polka w bardzo wymagającej stawce nie zdołała znaleźć się w czołowej czwórce, która uzyskała awans do finału i tym samym walki o olimpijskie medale. Borowska finiszowała z czasem 46.52 s., co dało jej szóste miejsce i awans do finału B.

Walkę o olimpijskie medale stoczą natomiast Kubanka Yarisleidis Carilo (45.31 s), Juliya Truszkina (45.32 s), Kanadyjka Sophia Jensen (45.66 s.) i Chinka Lin Wenjun (45.70 s.). Polka powalczy tym samym co najwyżej o dziewiąte miejsce w Paryżu.

Start finału B na dystansie 200 m przewidziano na godz. 13.40.