Sensacyjna porażka Aryny Sabalenki! Białorusinka kipiała ze złości

Sensacja! Aryna Sabalenka przegrała w ćwierćfinale prestiżowego turnieju WTA 1000 w Toronto ze 132. w rankingu Amerykanką Amandą Anisimową 4:6, 2:6. Anisimowa udowodniła jednak, żeSabalenka w Toronto prezentowała się z bardzo dobrej strony. Trzecia tenisistka rankingu WTA w drugiej rundzie gładko wygrała z Yue Yuan 6:2, 6:2, a w trzeciej z Katie Boulter 6:3, 6:3. Schody zaczęy się jednak w ćwierćfinale.Sensacyjna porażka Aryny Sabalenki
Sabalenka w ćwierćfinale mierzyła się z Amandą Anisimową, która co prawda zajmuje 132. miejsce w rankingu WTA, jednak… wygrała wcześniejsze cztery z sześciu pojedynków z Białorusinką! W sobotnim starciu Amerykanka rosyjskiego pochodzenia udowodniła, że mecze z Sabalenką wychodzą jej znakomiciei i odniosła piątą wygraną.

Anisimowa pierwszego seta wygrała 6:4, przełamując Sabalenkę w kluczowym 10. secie. W drugiej partii Białorusinka została przełamana… trzy razy z rzędu! I finalnie przegrała 2:6.