To było prawdziwe starcie gigantów! Pogromczynie Polek z brązem igrzysk

Emocje związane z męskim finałem jeszcze nie opadły, a w siatkarskiej hali toczyła się walka o kolejne medale. Biało-Czerwoni zgarnęli historyczne srebro, ale na razie trudno się z tego cieszyć. Gracze Nikoli Grbicia nie mieli szans w finale z Francją, która zdemolowała ich w trzech setach 3:0 (25:19, 25:20, 25:23).Po ceremonii medalowej z udziałem Amerykanów, Polaków i Trójkolorowych na boisko wyszły panie. W żeńskim turnieju od ćwierćfinałów nie ma już Biało-Czerwonych. Zawodniczki Stefano Lavariniego od początku meczu z Amerykankami oddalały się od awansu, zostały zdemolowane w drugiej partii i nawet przebłysk w trzecim secie nie odmienił losów ćwierćfinału. Zawodniczki z USA wygrały 3:0 (25:22, 25:14, 25:20) i o finał IO powalczyły z innymi pogromczyniami Biało-Czerwonych.

Brazylia z brązowym medalem w Paryżu
W półfinale nawet Canarinhos nie dały rady zespołowi z Ameryki Północnej i przegrały dopiero po tie-breaku, przez co trafiły do walki o brązowy medal. Przypomnijmy, że wcześniej w grupie bez problemów uporały się z Polkami (3:0) i z kompletem zwycięstw zajęły pierwsze miejsce w grupie B.

Czytaj komentarz: Polacy wycierpieli aż za dużo. Dwóch obrazków nie pokazano w telewizji
W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się z Turczynkami, które w półfinale nie miały żadnych szans z reprezentacją Włoch. W tym przegrały także z Brazylijkami w Lidze Narodów (0:3) i choć nie były faworytkami, liczyły, że zdołają nawiązać walkę.3:0Brazylijki z brązem! Pogromczynie reprezentacji Polski z fazy grupowej ograły Turczynki 3:1 (25:21, 27:25, 22:25, 25:15) i stają na podium igrzysk olimpijskich. Wydawało się, że Canarinhos nie stracą nawet seta, czego dokonywały w każdy zwycięskim meczu, ale rywalki znad Bosforu zdołały zmniejszyć straty. Później nie miały już szans z podrażnionymi siatkarkami prowadzonymi przez niezawodną Gabi. Te przegrały tylko w półfinale z Amerykankami, które w niedzielę zagrają o złoto z Włoszkami.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się z Turczynkami, które w półfinale nie miały żadnych szans z reprezentacją Włoch. W tym przegrały także z Brazylijkami w Lidze Narodów (0:3) i choć nie były faworytkami, liczyły, że zdołają nawiązać walkę.