Fatalny scenariusz dla Polaka w walce wieczoru UFC. Rachunki wyrównane

104Nie tak miało być. Marcin Tybura przegrał przez poddanie z Sergiejem Spivacem w walce wieczoru gali UFC Fight Night, która odbyła się w Las Vegas. Mołdawianin zrewanżował się tym samym Polakowi za porażkę sprzed czterech lat. Dla zawodnika pochodzącego z Uniejowa była to 20 walka stoczona dla najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie.Walkę wieczoru gali UFC Fight Night lepiej rozpoczął Mołdawianin, który szybko zdołał przewrócić Polaka. Tybura potrafił jednak odwrócić pozycje i wydawało się, że przejmie kontrolę nad pojedynkiem. Na głowę Sergieja Spivaca (17-4) zaczęły spadać kolejne ciosy.Mołdawianin wziął rewanż na Polaku w UFC! 104 sekundy walki
Zawodnik pochodzący z Kiszyniowa świetnie poradził sobie jednak i z defensywy błyskawicznie przeszedł do ofensywy. Spivac w pewnym momencie przejął rękę Tybury i pokusił się o dźwignię na staw łokciowy, po której Polak musiał odklepać. Sędzia Herb Dean przerwał to starcie po 104 sekundach.

Mołdawianin wziął rewanż na Polaku w UFC! 104 sekundy walki

Zobacz jak wyglądała końcówka walki Marcina Tybury z Sergiejem Spivacem:

Rachunki wyrównane
Mołdawianin zrewanżował się tym samym Tyburze za porażkę z lutego 2020 r., gdy o losach walki decydowali sędziowie. Wtedy orzekli jednoznacznie o wygranej polskiego zawodnika. Tym razem Spivac nie pozostawił żadnych złudzeń i powinien przeskoczyć Tyburę w rankingu wagi ciężkiej federacji UFC. Przed tym pojedynkiem Tybura plasował się na ósmej pozycji tuż przed Spivacem.

Dla zawodnika z Uniejowa była to 20. walka stoczona w najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie. W klatce UFC Tybura po raz pierwszy zagościł w 2016 r. Od tego momentu zanotował 12 wygranych, a ostatnie zwycięstwo świętował w marcu, gdy rozprawił się przez poddanie z Taiem Tuivasem (15-7).