Giganci uratowali się w ostatniej chwili! To złoto zdecydowało o wszystkim

Amerykanki wygrały z Francuzkami jednym punktem w wielkim finale olimpijskiego turnieju koszykarek! To oznacza, że ich kapitalna seria na najważniejszej sportowej scenie świata trwa. A ponadto dzięki temu USA wygrało klasyfikację medalową imprezy!

Do tej pory Amerykanki kapitalnie spisywały się w turnieju i spokojnie ogrywały kolejne rywalki. Naszpikowana gwiazdami WNBA drużyna była także zdecydowanym faworytem finału z Francją, ale tu niespodziewanie nie było tak łatwo.

Do przerwy był remis 25:25, a w drugiej połowie nie brakowało wielkich emocji. Na tyle, że w samej końcówce Francuzki rzuciły na 66:67, jednak nie zdążyły doprowadzić do remisu i to Amerykanki zostały mistrzyniami olimpijskimi

Kluczowa wygrana Amerykanek! Decydującą w klasyfikacji medalowej
To oznacza, że Amerykanki wygrały olimpijski turniej koszykarek po raz ósmy z rzędu. A ten triumf jest wyjątkowy dla całego kraju.

Dlaczego? Otóż koszykarki z USA zdobyły 40 złoty medal dla kraju na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Tyle samo złotych krążków mają Chiny, ale Stany Zjednoczone zdobyły 126, a Chiny 91, więc to one wygrały klasyfikację medalową imprezy