Najpierw rozczarowanie, a potem medal! Tak Polacy zakończyli zmagania w Paryżu

Polacy zakończyli zmagania na igrzyskach olimpijskich w Paryżu! Ostatni dzień przyniósł nam zarówno rozczarowania, jak i powody do wielkiej radości. Daria Pikulik zdobyła srebrny medal, a potem nie gryzła się w język. – Nie mam sobie nic do zarzucenia w przygotowaniach i to pomimo tego, jak wygląda nasza sytuacja. W lutym i maju sama musiałam zapłacić za zgrupowanie, a do kwietnia nie miałyśmy żadnej informacji na temat finansowania – nie ukrywała.

Przed ostatnim dniem igrzysk olimpijskich sytuacja była jasna – Biało-Czerwoni zdobyli dziewięć medali, a kibice liczyli, że tę liczbę uda się jeszcze powiększyć. I to się udało, choć wszystko rozpoczęło się od zajęcia odległych miejsc przez Polki.

Polki daleko w stawce maratonu na igrzyskach
91 zawodniczek stanęło na starcie biegu maratońskiego na igrzyskach olimpijskich, ale nie wszystkim udało się go ukończyć. W stawce znalazły się dwie Polki, Aleksandra Lisowska i Angelika Mach. Choć zajęły odległe miejsca, to obie uzyskały najlepsze rezultaty w sezonie. Z kolei zwyciężczyni pobiła olimpijski rekord.Przed ostatnim dniem igrzysk olimpijskich sytuacja była jasna – Biało-Czerwoni zdobyli dziewięć medali, a kibice liczyli, że tę liczbę uda się jeszcze powiększyć. I to się udało, choć wszystko rozpoczęło się od zajęcia odległych miejsc przez Polki.

91 zawodniczek stanęło na starcie biegu maratońskiego na igrzyskach olimpijskich, ale nie wszystkim udało się go ukończyć. W stawce znalazły się dwie Polki, Aleksandra Lisowska i Angelika Mach. Choć zajęły odległe miejsca, to obie uzyskały najlepsze rezultaty w sezonie. Z kolei zwyciężczyni pobiła olimpijski rekord.

Wyżej sklasyfikowaną z Polek była Aleksandra Lisowska. Polka zajęła w biegu 36. miejsce, a czas 2.31:10 jest jej najlepszym rezultatem w tym sezonie. Angelika Lach do mety dobiegła jako 64. z czasem 2.37:56 i również jest to jej rekord tego sezonu

Mateusz Rudyk zawiódł w kluczowym momencie. Medalu nie było
Później mogliśmy oglądać zmagania Mateusza Rudyka na torze kolarskim. Polak nie zdołał jednak awansować do wielkiego finału olimpijskiej rywalizacji w keirinie. Polski kolarz torowy w półfinałowym wyścigu był ostatni i stracił szansę na medal. Ostatecznie w końcowej klasyfikacji uplasował się dopiero na 10. miejscu. Złotym medalistą został Harrie Lavreysen, a dla Holendra by to trzeci złoty krążek zdobyty w Paryżu!

Po zakończeniu rywalizacji Rudyk nie przebierał w słowach. — Ktoś musi się tym zająć odgórnie. Nie chciałbym zwracać się tu bezpośrednio do ministra sportu, ale związek jest tak zadłużony, że sam nie jest w stanie z tego wyjść. Potrzeba ludzi i współpracy. Nie wiem, czy obecny zarząd to robi — powiedzia

Po zakończeniu rywalizacji Rudyk nie przebierał w słowach. — Ktoś musi się tym zająć odgórnie. Nie chciałbym zwracać się tu bezpośrednio do ministra sportu, arekord.Przedle związek jest tak zadłużony, że sam nie jest w stanie z tego wyjść. Potrzeba ludzi i współpracy. Nie wiem, czy obecny zarząd to robi — powiedzia