Oto końcowa klasyfikacja medalowa IO. Walka trwała do końca! A Polska? Daleko

91Stany Zjednoczone wygrały klasyfikację medalową podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu! Sportowcy z USA zgromadzili na swoim koncie aż 126 krążków i są jedynym uczestnikiem tegorocznej imprezy, który uzyskał ich trzycyfrową liczbę. Co ciekawe, o tym, że to właśnie Amerykanie zajmą pierwsze miejsce w tym prestiżowym zestawieniu zadecydował… ostatni finał igrzysk, w którym koszykarki USA pokonały Francję.Stany Zjednoczone wygrały klasyfikację medalową podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu! Sportowcy z USA zgromadzili na swoim koncie aż 126 krążków i są jedynym uczestnikiem tegorocznej imprezy, który uzyskał ich trzycyfrową liczbę. Co ciekawe, o tym, że to właśnie Amerykanie zajmą pierwsze miejsce w tym prestiżowym zestawieniu zadecydował… ostatni finał igrzysk, w którym koszykarki USA pokonały Francję.
Wszystko dlatego, że o miejscach w klasyfikacji medalowej decyduje liczba krążków z najcenniejszego kruszcu. Stany Zjednoczone oraz Chiny wywalczyły ich dokładnie tyle samo — po 40. W tej sytuacji wzięto pod uwagę kolejne kryterium. A nim jest ogólna liczba zdobytych medali. I tu reprezentanci Państwa Środka mający na koncie “tylko” 91 krążków, nie mieli już z Amerykanami większych szans.Wszystko dlatego, że o miejscach w klasyfikacji medalowej decyduje liczba krążków z najcenniejszego kruszcu. Stany Zjednoczone oraz Chiny wywalczyły ich dokładnie tyle samo — po 40. W tej sytuacji wzięto pod uwagę kolejne kryterium. A nim jest ogólna liczba zdobytych medali. I tu reprezentanci Państwa Środka mający na koncie “tylko” 91 krążków, nie mieli już z Amerykanami większych szans.Wszystko dlatego, że o miejscach w klasyfikacji medalowej decyduje liczba krążków z najcenniejszego kruszcu. Stany Zjednoczone oraz Chiny wywalczyły ich dokładnie tyle samo — po 40. W tej sytuacji wzięto pod uwagę kolejne kryterium. A nim jest ogólna liczba zdobytych medali. I tu reprezentanci Państwa Środka mający na koncie “tylko” 91 krążków, nie mieli już z Amerykanami większych szans.Wszystko dlatego, że o miejscach w klasyfikacji medalowej decyduje liczba krążków z najcenniejszego kruszcu. Stany Zjednoczone oraz Chiny wywalczyły ich dokładnie tyle samo — po 40. W tej sytuacji wzięto pod uwagę kolejne kryterium. A nim jest ogólna liczba zdobytych medali. I tu reprezentanci Państwa Środka mający na koncie “tylko” 91 krążków, nie mieli już z Amerykanami większych szans.

Na najniższym stopniu podium klasyfikacji medalowej stanęła Japonia (20 złotych, 12 srebrnych, 13 brązowych). Tym samym jest ono identyczne, jak w Tokio. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Australia (18, 19, 16) oraz Francja (16, 26, 22). Dopiero na siódmym miejscu jest natomiast Wielka Brytania. Sportowcy z Wysp zdobyli, pomijając USA i Chiny, najwięcej krążków, bo 65, ale udało im się tylko czternaście razy stanąć na najwyższym stopniu podium