Polka wciąż w czołówce na igrzyskach. Potrzebuje jednak cudu, by stanąć na podium

W ostatnim dniu olimpijskiej rywalizacji w Paryżu o medale walczyła Daria Pikulik. Polska kolarka uczestniczyła w zmaganiach omnium składających się z czterech konkurencji. Po pierwszej z nich (scratch) zajmowała 14. miejsce. W drugiej rzuciła się jednak do odrabiania strat i znacząco zbliżyła się do czołówki. Pikulik w trzeciej konkurencji uplasowała się na 10. pozycji, ale jej strata do podium wzrosła do 24 pkt. Nie wszystko jednak jeszcze stracone.

Daria Pikulik była jedną z ostatnich reprezentantów Polski, którzy ostatniego dnia igrzysk olimpijskich w Paryżu walczyli o medale. Polka ma za sobą start w kategorii Madison wraz z siostrą Wiktorią. Polki były w czołówce, potrafiły zgarnąć punkty w kilku lotnych premiach, ale ostatecznie musiały zadowolić się siódmym miejscem z dorobkiem 14 pkt.

Po zakończeniu rywalizacji kolarki odkryły szokujące kulisy przygotowań do najważniejszej imprezy czterolecia i mocno uderzyły w związek.

Kiepski początek Polki w rywalizacji omnium
W niedzielę Polka stanęła natomiast do walki w kategorii omnium — wieloboju składającym się z czterech konkurencji. Na początek zawodniczki rywalizowały w wyścigu scratch. To rywalizacja na dystansie 30 okrążeń.

Polka przez cały dystans trzymała się w czołówce, ale źle taktycznie rozegrała decydujący odcinek wyścigu. Ostatecznie zajęła 14. miejsce i wywalczyła 14 pkt. Jennifer Valente, która okazała się najlepsza, zainkasowała natomiast 40 pkt.

Polka odrabia straty! Medal w zasięgu ręki
Drugą konkurencją był wyścig tempowy. Na dystansie 30 okrążeń mieliśmy 26 punktowanych sprintów. I w nim Polka spisała się znakomicie. Pikulik zajęła w nim trzecie miejsce i do swojego dorobku dorzuciła 36 pkt. A to pozwoliło jej przesunąć się w klasyfikacji generalnej na siódme miejsce z dorobkiem 50 pkt i… realnie myśleć o walce o medale! Na półmetku rywalizacji do trzeciego miejsca traciła bowiem 10 pkt. A przed nami jeszcze dwie konkurencje.W trzeciej konkurencji – wyścigu eliminacyjnym Polka długo utrzymywała się w stawce, ale ostatecznie zajęła dziesiątą lokatę. Polka spadła na ósme miejsce z 72 pkt na koncie w klasyfikacji generalnej i przed ostatnią konkurencją traciła 24 pkt do miejsca premiowanego me Salem W ostatnim dniu olimpijskiej rywalizacji w Paryżu o medale walczyła Daria Pikulik. Polska kolarka uczestniczyła w zmaganiach omnium składających się z czterech konkurencji. Po pierwszej z nich (scratch) zajmowała 14. miejsce. W drugiej rzuciła się jednak do odrabiania strat i znacząco zbliżyła się do czołówki. Pikulik w trzeciej konkurencji uplasowała się na 10. pozycji, ale jej strata do podium wzrosła do 24 pkt. Nie wszystko jednak jeszcze stracone.

Drugą konkurencją był wyścig tempowy. Na dystansie 30 okrążeń mieliśmy 26 punktowanych sprintów. I w nim Polka spisała się znakomicie. Pikulik zajęła w nim trzecie miejsce i do swojego dorobku dorzuciła 36 pkt. A to pozwoliło jej przesunąć się w klasyfikacji generalnej na siódme miejsce z dorobkiem 50 pkt i… realnie myśleć o walce o medale! Na półmetku rywalizacji do trzeciego miejsca traciła bowiem 10 pkt. A przed nami jeszcze dwie konkurencje.W trzeciej konkurencji – wyścigu eliminacyjnym Polka długo utrzymywała się w stawce, ale ostatecznie zajęła dziesiątą lokatę. Polka spadła na ósme miejsce z 72 pkt na koncie w klasyfikacji generalnej i przed ostatnią konkurencją traciła 24 pkt do miejsca premiowanego medalem for W ostatnim dniu olimpijskiej rywalizacji w Paryżu o medale walczyła Daria Pikulik. Polska kolarka uczestniczyła w zmaganiach omnium składających się z czterech konkurencji. Po pierwszej z nich (scratch) zajmowała 14. miejsce. W drugiej rzuciła się jednak do odrabiania strat i znacząco zbliżyła się do czołówki. Pikulik w trzeciej konkurencji uplasowała się na 10. pozycji, ale jej strata do podium wzrosła do 24 pkt. Nie wszystko jednak jeszcze stracone.

Drugą konkurencją był wyścig tempowy. Na dystansie 30 okrążeń mieliśmy 26 punktowanych sprintów. I w nim Polka spisała się znakomicie. Pikulik zajęła w nim trzecie miejsce i do swojego dorobku dorzuciła 36 pkt. A to pozwoliło jej przesunąć się w klasyfikacji generalnej na siódme miejsce z dorobkiem 50 pkt i… realnie myśleć o walce o medale! Na półmetku rywalizacji do trzeciego miejsca traciła bowiem 10 pkt. A przed nami jeszcze dwie konkurencje.W trzeciej konkurencji – wyścigu eliminacyjnym Polka długo utrzymywała się w stawce, ale ostatecznie zajęła dziesiątą lokatę. Polka spadła na ósme miejsce z 72 pkt na koncie w klasyfikacji generalnej i przed ostatnią konkurencją traciła 24 pkt do miejsca premiowanego medalemW ostatnim dniu olimpijskiej rywalizacji w Paryżu o medale walczyła Daria Pikulik. Polska kolarka uczestniczyła w zmaganiach omnium składających się z czterech konkurencji. Po pierwszej z nich (scratch) zajmowała 14. miejsce. W drugiej rzuciła się jednak do odrabiania strat i znacząco zbliżyła się do czołówki. Pikulik w trzeciej konkurencji uplasowała się na 10. pozycji, ale jej strata do podium wzrosła do 24 pkt. Nie wszystko jednak jeszcze stracone.

Drugą konkurencją był wyścig tempowy. Na dystansie 30 okrążeń mieliśmy 26 punktowanych sprintów. I w nim Polka spisała się znakomicie. Pikulik zajęła w nim trzecie miejsce i do swojego dorobku dorzuciła 36 pkt. A to pozwoliło jej przesunąć się w klasyfikacji generalnej na siódme miejsce z dorobkiem 50 pkt i… realnie myśleć o walce o medale! Na półmetku rywalizacji do trzeciego miejsca traciła bowiem 10 pkt. A przed nami jeszcze dwie konkurencje.W trzeciej konkurencji – wyścigu eliminacyjnym Polka długo utrzymywała się w stawce, ale ostatecznie zajęła dziesiątą lokatę. Polka spadła na ósme miejsce z 72 pkt na koncie w klasyfikacji generalnej i przed ostatnią konkurencją traciła 24 pkt do miejsca premiowanego medalem