Niepokojący styl porażki Igi Świątek. “To była orka, straszne”

Świątek przegrała walkę o obronę tytułu w US Open oraz pierwszego miejsca w rankingu WTA. “Kiedyś ten czas musiał nadejść. Ale styl, w którym Iga przegrała ten mecz, jest niepokojący i nie do obronienia. Trzeci set to była orka” — napisał Mateusz Wasiewski. Zobacz, jak porażkę Igi skomentowali dziennikarze.

Świątek przegrała w czwartej rundzie z Jeleną Ostapenko 6:3, 3:6, 1:6. Polka nie obroni zdobytego przed rokiem wielkoszlemowego tytułu w US Open. Co gorsza, spadnie również na drugie miejsce w rankingu WTA. Po długiej dominacji wyprzedzi ją Aryna Sabalenka.

Iga Świątek sensacyjnie za burtą US Open już po 4. rundzie” — relacjonował dziennikarz Przeglądu Sportowego Maciej Trąbski

Kiedyś ten czas musiał nadejść. Ale styl, w którym Iga przegrała ten mecz, jest niepokojący i nie do obronienia. Trzeci set to była orka Penko. Wiedziała, że po drugiej stronie panuje ogromny niepokój” — skomentował Mateusz Wasiewski z WP Sportowe Fakty

Teraz podzielimy ludzi na dwie grupy: 1. Tych, którzy docenią klasę Ostapenko i z wielkim uznaniem podejdą do 75 tygodni spędzonych przez Igę Świątek na pozycji liderki rankingu 2. I tych, którzy jak zawsze będą bić na alarm i kończyć jej czas panowania w tenisie Oby 1 wygrali z 2″ — zauważył komentator Canal+ Bartosz Ignacik.

Jelena Ostapenko siedzi w głowie Igi Świątek” — ocenił dziennikarz WP Sportowe Fakty Rafał Smoliński.

Straszne kombo dla Igi Świątek. Znów porażka z Ostapenko, nie obroni tytułu i straci prowadzenie w rankingu. Najłatwiej teraz się rzucić na Igę, a uważam, że szczególnie w ostatnich 2 sezonach zapracowała na szacunek. Ona jeszcze wróci silniejsza, nie mam co do tego wątpliwości” — dodał dziennikarz Sport.pl Dominik Senkowski.

Iga Świątek przestaje być liderką rankingu WTA i odpada z US Open. Chciałbym powiedzieć, że Ostapenko jest po prostu jakimś jej kryptonitem, ale o ile zagrała najlepszy mecz w turnieju, tak niestety Iga przegrała go wyłącznie własnym poziomem” — stwierdził Jakub Kazula z TVP Sport.