To już pewne! Liga Mistrzów bez Jose Mourinho. Dramatyczna porażka

Więcej szczęścia mieli za to Adam Buksa (69 minut) i Kamil Piątkowski (90 minut), którzy wciąż utrzymują się w walce o fazę grupową Champions League. Drużyna tego pierwszego, czyli FC Midtjylland, uzyskała zwycięski remis w Budapeszcie z Ferencvarosem (Duńczycy przed tygodniem wygrali 2:0), a ekipa drugiego stoczyła kapitalny wyjazdowy bój z Twente (Przemysław Tytoń na ławce rezerwowych), który zakończył się wynikiem 3:3, co przy triumfie 2:1 na własnym stadionie, zapewniło Salzburgowi awans do ostatniego etapu rywalizacji.

W nim Austriacy zmierzą się z Dynamem Kijów, które wyeliminowało szkockie Rangers. Na Midtjylland czeka natomiast Slovan Bratysława. Pozostałe pary finałowej rundy eliminacji to Lille — Slavia Praga, Young Boys — Galatasaray, Dinamo Zagrzeb — Karabach, Bodo/Glimt — Crvena zvezda oraz Malmo FF — Sparta Praga.SpartaGlimtJose Mourinho nie poprowadzi Fenerbahce w Lidze Mistrzów! Trenowany przez słynnego Portugalczyka turecki klub odpadł po niezwykle emocjonującym dwumeczu z OSC Lille (1:2 i 1:1 po dogrywce) w trzeciej rundzie eliminacji. Tym samym fazie grupowej elitarnych rozgrywek zabraknie też Sebastiana Szymańskiego, który w środę rozegrał pełne 120 minut. Wpadka Mourinho i spółki to jednak tylko część tego, co wydarzyło się w środę na europejskich arenach!Dla polskich kibiców najistotniejszy był występ mistrzów Polski. Jagiellonia Białystok, choć doskonale rozpoczęła spotkanie z FK Bodo/Glimt i po czterech minutach prowadziła 1:0, została ostatecznie rozbita przez Norwegów aż 1:4, co oznacza, że klubu z Ekstraklasy przez kolejny rok zabraknie w piłkarskim rajuPowodów do radości nie mają także fani greckiego PAOK-u (przegrana w dwumeczu ze szwedzkim Malmo FF) i bułgarskiego Łudogorca Razgrad (przegrana w dwumeczu z Karabachem Agdam). Porażki tych zespołów oznacza, że podobnie jak Szymański, z marzeniami o grze w Lidze Mistrzów pożegnali się także Tomasz Kędziora (120 minut) oraz Jakub Piotrowski (45 minut). Na szczególną uwagę zasługuje przegrana Bułgarów, którzy przegrali z Azerami przed własną publicznością po dogrywce aż… 2:7.Adam Buksa i Kamil Piątkowski pozostają w grze o Ligę Mistrzów

W nim Austriacy zmierzą się z Dynamem Kijów, które wyeliminowało szkockie Rangers. Na Midtjylland czeka natomiast Slovan Bratysława. Pozostałe pary finałowej rundy eliminacji to Lille — Slavia Praga, Young Boys — Galatasaray, Dinamo Zagrzeb — Karabach, Bodo/Glimt — Crvena zvezda oraz Malmo FF — Sparta Praga.