Iga Świątek zbliża się do rekordu Sereny Williams po zwycięstwie w Cincinnati

Iga Świątek ma szansę pobić rekord Sereny Williams po tym, jak udało jej się przetrwać trudności w drugim secie i dotrzeć do trzeciej rundy turnieju Cincinnati Open.

Po otrzymaniu wolnego w pierwszej rundzie, Świątek pokonała francuską kwalifikantkę Varvarę Graczevą 6:0, 6:7(8), 6:2, co pozwoliło jej zachować szansę na zdobycie pierwszego tytułu w turnieju.

Jednakże wynik, choć pokazuje, że momentami była to walka, nie oddaje całej historii.Światowy numer 1 prowadził w pewnym momencie 6:0, 5:2 i miał pięć piłek meczowych w drugim secie, jednak został dogoniony i zmuszony do rozegrania decydującego seta.

Jednak pięciokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych obroniła pozycję i w decydującym meczu wróciła do formy, dzięki czemu w trzeciej rundzie zmierzy się z piętnastą rozstawioną Martą Kostyuk.

„Szczerze mówiąc, wiedziałam, że mam szansę wygrać ten mecz, ponieważ miałam pięć piłek meczowych” – powiedziała później na korcie.

„To była moja wina, że ​​nie zamknąłem sprawy – ale tak się zdarza.Światowy numer 1 prowadził w pewnym momencie 6:0, 5:2 i miał pięć piłek meczowych w drugim secie, jednak został dogoniony i zmuszony do rozegrania decydującego seta.

„To była moja wina, że ​​nie zamknąłem sprawy – ale tak się zdarza.Iga Świątek składa szczere wyznanie, odnosząc się do „nieszczerego” dramatu Danielle Collins

Iga Świątek składa „przerażające” wyznanie, poruszając kwestię tenisa

Polak triumfował w Dosze, Indian Wells, Madrycie i Rzymie, a inne jego dobre wyniki to półfinał w Dubaju.

W tym sezonie odniosła 28 zwycięstw na tym poziomie, bijąc tym samym swój poprzedni najlepszy wynik z 2023 r., wynoszący 27.

Dzięki temu zbliżyła się do rekordu Williamsa w kategorii największej liczby zwycięstw w turniejach WTA 1000 w jednym roku kalendarzowym.

Amerykanka odniosła w 2013 roku aż 36 zwycięstw w meczach WTA 1000, co stanowi jeden z najbardziej imponujących sezonów w jej legendarnej karierze.Jednak Świątek ma teraz realną szansę na pobicie tego wyniku.

Zawodniczka numer 1 na świecie ma szansę potencjalnie odnieść kolejne cztery zwycięstwa w Cincinnati – hipotetycznie zdobywając przy okazji tytuł – a następnie musi zagrać w dwóch kolejnych turniejach WTA 1000 w 2024 roku.

Świątek weźmie udział w turnieju China Open we wrześniu jako obrończyni tytułu, a tydzień później powróci turniej Wuhan Open.

W międzyczasie 23-latka poprawiła również swój dotychczasowy rekord najwyższego procenta wygranych setów 6-0 w turniejach WTA 1000.

Świątek zdobyła punkty w 11,2% setów, w których zagrała w turniejach WTA 1000, co znacznie wyprzedza takie tenisistki jak Williams, Wiktoria Azarenka i Garbine Muguruza w klasyfikacji wszech czasów