Od dziecka wierzyli we mnie tylko moi rodzice” – Julia Putincewa przyznaje, że zawdzięcza to swojemu duchowi walki pokonaniu Coco Gauff w turnieju Cincinnati Open 2R

Julia Putincewa mówiła o głębokim wpływie, jaki jej rodzice wywarli na jej dotychczasową karierę tenisową. Oświadczenie Kazachki padło po tym, jak oszołomiła obrończynię tytułu Coco Gauff w drugiej rundzie trwającego Cincinnati Open.

Putintseva rozpoczęła swoją przygodę z turniejem WTA 1000 od zwycięstwa 4:6, 6:0, 6:1 nad Harriet Dart, co pozwoliło jej awansować do drugiej rundy z Gauff, która otrzymała wolny los w pierwszej rundzie z uwagi na to, że była drugą rozstawioną zawodniczką.29-latka objęła prowadzenie w meczu, wygrywając pierwszego seta 6-4, zanim Amerykanka zdominowała drugiego, wygrywając 6-2 i wymuszając decydującego. Gauff prowadziła 4-2 w ostatnim secie, ale Putintseva wygrała cztery gemy z rzędu, notując zwycięstwo 6-4, 2-6, 6-4 i zapewniając sobie miejsce w trzeciej rundzie w Cincinnati.