84-0. Nieprawdopodobna Iga Świątek. Nikt nawet jej nie goni

Passa Igi Świątek jest nieprawdopodobna. Okazuje się bowiem, że polska tenisistka powoli dobija do 100 zwycięstw przy pierwszym wygranym secie w turniejach WTA 1000. Nie byłoby to może aż tak imponujące, lecz należy dodać, że Polka ma na swoim koncie już 84 takie wygrane spotkania z rzędu! A to nie wszystko.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Cincinnati. W 3. rundzie pokonała Ukrainkę Martę Kostiuk 2:0 (6:2, 6:2). W kolejnej fazie zmierzy się z Mirrą Andriejewą. Okazuje się, że zwycięstwo z Kostiuk było jej 84. z rzędu wygranym spotkaniem w turniejach WTA 1000, kiedy Polka zdobywa pierwszego seta.

W tym sezonie po Cincinnati rozegrane zostaną jeszcze dwa turnieje tej rangi — w Pekinie i Wuhan. Do tej pory odbył się już zawody w: Dosze, Dubaju, Indian Wells, Miami, Madrycie, Rzymie, a także w ramach Canadian Open. Iga Świątek tryumfowała w aż czterech z nich, śrubując swój rekord wygranych spotkań z rzędu po zdobyciu pierwszego seta.

Ćwierćfinałowe starcie Igi Świątek z Mirrą Andriejewą ma się rozpocząć w sobotę, o godz. 17.00 polskiego czasu.

Ćwierćfinałowe starcie Igi Świątek z Mirrą Andriejewą ma się rozpocząć w sobotę, o godz. 17.00 polskiego czasuW sobotę o godzinie 17:00 czasu polskiego, kibice tenisa na całym świecie będą świadkami emocjonującego ćwierćfinałowego starcia między Igą Świątek a Mirrą Andriejewą. Obie zawodniczki prezentują doskonałą formę, a ich rywalizacja na korcie zapowiada się jako jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń w świecie tenisa.Iga Świątek – Polka na fali sukcesówIga Świątek, liderka rankingu WTA, jest obecnie uważana za jedną z najlepszych tenisistek na świecie. Jej kariera nabrała tempa po sensacyjnym zwycięstwie na Roland Garros w 2020 roku, gdzie zdobyła swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy. Od tego momentu Świątek zyskała nie tylko popularność, ale i reputację zawodniczki, która potrafi utrzymać stabilną formę przez cały sezon.W obecnym roku Iga kontynuuje swoją dobrą passę, triumfując na różnych turniejach, w tym również na kortach twardych. Jej dynamiczna gra, łącząca siłę z pre