Iga Świątek, Aryna Sabalenka awansują po deszczu w Cincy

Podczas gdy rozstawiona z numerem jeden Iga Świątek i rozstawiona z numerem 3 Aryna Sabalenka awansowały do ​​ćwierćfinałów turnieju Cincinnati Open w piątek, rozstawiona z numerem 5 Jasmine Paolini odpadła w trzeciej rundzie po porannym deszczu.

Włoszka Paolini została wyeliminowana z turnieju 3-6, 6-3, 6-2 przez Rosjankę Mirrę Andreevą, która przełamała serwis Paolini i wyszła na prowadzenie 5-3 w drugim secie, którego nie oddała już do końca.

Andreeva wygrała 60 procent swoich punktów z pierwszego serwisu w secie otwierającym, a następnie podsyciła swój powrót, wygrywając 94 procent w drugim secie. W tym dniu wykorzystała 5 z 8 break pointów, podczas gdy Paolini wykorzystała 3 z 6.Świątek z Polski przeszła do ćwierćfinału pokonując 6-2, 6-2 Ukrainkę Martę Kostyuk, rozstawioną z numerem 15. Świątek wykorzystała 27 niewymuszonych błędów Kostyuk i wygrała 71 procent swoich punktów z pierwszego serwisu.

„Wyjście na kort bez moich układów było z pewnością trochę trudne” – powiedziała Świątek w programie Tennis Channel, odnosząc się do porannej pogody. „Nie rozgrzewaliśmy się rano, więc od razu wyszliśmy na kort. Cieszę się, że mogłam grać w swój sposób.

„Było dużo bardziej wietrznie i wilgotno z powodu porannego deszczu. Byłem szczęśliwy, że mogłem się przystosowaćŚwiątek i Andreeva spotkają się w ćwierćfinale.

Białorusinka Sabalenka pewnie pokonała Ukrainkę Elinę Switolinę 7:5, 6:2, wykorzystując wszystkie cztery okazje na break-pointy i broniąc 4 z 5 break-pointów.

Następnie Sabalenka zmierzy się z rozstawioną z numerem 10 Rosjanką Ludmiłą Samsonową, która pokonała Elinę Avanesyan z Armenii 4:6, 6:0, 6:3.

Kanadyjka Leylah Fernandez awansowała po zwycięstwie 6:1, 6:4 nad Rosjanką Dianą Shnaider, a Hiszpanka Paula Badosa pokonała Julię Putincewą z Kazachstanu 6:4, 6:4.

W dwóch meczach drugiej rundy, rozstawiona z numerem 7 Chinka Qinwen Zheng odniosła zwycięstwo 6-1, 7-5 nad Magdaleną Frech z Polski, podczas gdy Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa odniosła zwycięstwo 7-5, 6-4 nad Dunką Caroline Wozniacki. Zheng i Pawluczenkowa spotkają się w trzeciej rundzie w piątek wieczorem.

Zheng zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, pokonując w finale kobiet Donnę Vekic z Chorwacji.