Iga Świątek i Jessica Pegula awansowały do ​​półfinału Cincinnati Open po zaciętej walce

Stając do walki ze wschodzącą gwiazdą Mirrą Andreevą, S̄wiątek odrobiła stratę jednego seta i ostatecznie wygrała 4-6 6-3 7-5, zapewniając sobie tym samym półfinałowe starcie z odwieczną rywalką Aryną Sabalenką.

Jednocześnie Amerykanka Pegula odniosła zwycięstwo nad Leylah Fernandez w epickim pojedynku 7-5 6-7 (7-1) 7-6 (7-3), co zapewniło jej półfinałowe spotkanie z Hiszpanką Paulą Badosą.

Chociaż Pegula i Badosa zmierzyli się ze sobą tylko dwa razy, S̄wiątek i Sabalenka to dobrze znani przeciwnicy, nieustannie toczący zacięte walki o tytuły Wielkiego Szlema i WTA 1000.set… Udało mi się wytrwać do końca”.

Zwycięstwo Siątek nad Andreevą w pełnym napięcia meczu półfinałowym było dowodem jej miłości do tego sportu. Zawodniczka wykazała się wytrwałością i odpornością, nadrabiając stratę jednego seta i zapewniając sobie zwycię 7-5.

Zwycięstwo Siątek nad Andreevą w pełnym napięcia meczu półfinałowym było dowodem jej miłości do tego sportu. Zawodniczka wykazała się wytrwałością i odpornością, nadrabiając stratę jednego seta i zapewniając sobie zwycięstwo 4-6 6-3
Dobra gra Andreevej w tenisie była widoczna w ćwierćfinale, gdzie zaprezentowała znakomite serwisy i potężne uderzenia, w tym imponujący forhend wzdłuż linii, wygrywając pierwszego seta ze Szwiątek.