Świątek i awansuje do finału Cincinnati Open

Po trzech poprzednich odpadnięciach z półfinałów w Mason, Sabalenka pokonała numer 1 na świecie, Igę Świątek , 6:3, 6:3 i po raz pierwszy awansowała do finału Cincinnati Open.

„Wygląda na to, że w końcu przełamałam mur” – powiedziała Sabalenka w wywiadzie na korcie .TENIS
Aryna Sabalenka pokonuje numer 1 na świecie Igę Świątek i awansuje do finału Cincinnati Open
Portret Shelby Dermer
Shelby Dermer
Cincinnati Enquirer

Sabalenka pokonała Świątek tylko trzy razy w 11 poprzednich meczach, jednak Białorusinka grała świetnie przez cały mecz, zdobywając pięć asów serwisowych i 55% punktów przy drugim serwisie, ograniczając Świątek do zaledwie 22%.

Sabalenka, która po tym turnieju wyprzedzi Coco Gauff i zajmie drugie miejsce w rankingu WTA, ma na swoim koncie pięć zwycięstw nad przeciwniczką z pierwszej ligi, a niedziela była jej dziewiątym razem, kiedy awansowała do finału rankingu WTA 1000.Numer 1 na świecie nie poddał się jednak spokojnie. Przegrywając 5-1 w drugim secie, Swaitek obronił siedem piłek meczowych, zanim wygrał mecz.

Sabalenka potrzebowała aż 10 piłek meczowych, aby zdobyć zwycięskiego gola backhandowego i zadać Świątek zaledwie czwartą porażkę w tym sezonie w jednym secie.

Sabalenka nie przegrała w tym tygodniu ani jednego seta w Mason, wygrywając 49 z 74 gemów.

W poniedziałek Sabalenka zmierzy się z Jessicą MASON, Ohio − Aryna Sabalenka, numer 3 na świecie, w końcu przełamała barierę niedzielnego popołudnia w Lindner Family Tennis Center.

W poniedziałek Sabalenka zmierzy się z Jessicą Pegulą lub Paulą Badosą o Puchar Rookwood.MASON, Ohio − Aryna Sabalenka, numer 3 na świecie, w końcu przełamała barierę niedzielnego popołudnia w Lindner Family Tennis Center.

W poniedziałek Sabalenka zmierzy się z Jessicą Pegulą lub Paulą Badosą o Puchar Rookwood. lub Paulą Badosą o Puchar Rookwood.