CINCINNATI. JESSICA PEGULA FINAŁOWĄ RYWALKĄ ARYNY SABALENKI

Jessica Pegula będzie rywalką Aryny Sabalenki w poniedziałkowym finale turnieju WTA 1000 w Cincinnati.

Ostatnia w sezonie lewa Wielkiego Szlema – US Open – zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu tenisistek i tenisistów impreza w stanie Ohio jest ostatnim poważnym sprawdzianem przed nowojorskim turniejem. W tegorocznym finale pań na kortach Lindner Family Tennis Center spotkają się tenisistki, które będą w szerokim gronie faworytek imprezy w Nowym Jorku.

Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa w pierwszym z niedzielnych półfinałów uporała się w dwóch setach z Igą Świątek. Tym samym Polka obroniła punkty za zeszłoroczny mecz 1/2 finału. Już podczas meczu raszynianki z tenisistką z Mińska deszcz próbował przerwać zmagania.

Ostatecznie pierwszy mecz udało się rozegrać bez większych przeszkód. Czego nie można powiedzieć o drugim spotkaniu. Początek drugiego meczu należał do tenisistki rozstawionej, która po dwukrotnym przełamaniu serwisu rywalki wyszła na prowadzenie 4:0. Co prawda Badosa zdołała odrobić część strat, ale ostatecznie to Pegula wygrała pierwszego seta.

Na początku drugiej odsłonie również zawodniczka z Buffalo rządziła na korcie, czego efektem było prowadzenie 2:0. Hiszpanka zdołała wygrać kolejne trzy gemy, a następnie w ósmym gemie zanotowała kolejne przełamanie. Tym samym doszło do decydującej odsłony. O losach tej części meczu zadecydowało jedno przełamanie. W ósmym gemie uzyskała je Jessica Pegula i to ona zapewniła sobie miejsce w finale imprezy.

Finał w Cincinnati bedzie siódmym spotkaniem między Amerykanką i Aryną Sabalenką. Bilans jest korzystny dla zawodniczki z Europy, która wygrała cztery pojedynki. Jednakże ostatnie ze spotkań, podczas WTA Finals 2023, padło łupem wyżej notowanej z zawodniczek.Jessica Pegula będzie rywalką Aryny Sabalenki w poniedziałkowym finale turnieju WTA 1000 w Cincinnati.