Mocno zdziwiła ich porażka Świątek. „Rozpoczęła doskonale”

odniesione w pewny sposób.

Putincewa zatrzymała Świątek
W III rundzie naszą tenisistkę zastopowała Julia Putincewa. Kazaszka przegrała co prawda pierwszego seta 3:6, ale kolejne zwyciężyła pewnie – odpowiednio 6:1 i 6:2. Tym samym odniosła swoje pierwsze w karierze zwycięstwo ze Świątek i jednocześnie zakończyła jej kapitalną serię 21 zwycięstw z rzędu.

Po spotkaniu Putincewa nie ukrywała wielkiej radości. Po czterech porażkach z Polką, gdzie nie ugrała nawet seta, tym razem była lepsza i zasłużenie awansowała do IV rundy Wimbledonu, gdzie czeka na nią już Jelena Ostapenko. Ostatniemu meczowi naszej tenisistki przyjrzało się kilka renomowanych mediów zza granicy.

Francuzi nie dowierzają w porażkę Świątek
Swoją opinię na temat Świątek zaprezentował m.in. słynny „L’Equipe”. „Polka rozpoczęła mecz doskonale, wygrywając pierwszego seta, ale jej rywalka w końcówce meczu grała z niemal kliniczną precyzją. Cztery niewymuszone błędy w dwóch ostatnich setach Kazaszki przy 25 Świątek są najlepszym komentarzem” – napisano.

Wymownie o postawie Świątek na nawierzchni trawiastej napisał hiszpański AS. „Świątek systematycznie zawodzi na trawie. To zdecydowanie najgorsza dla niej nawierzchnia w tourze” – podkreślonoNew York Times” natomiast porównał porażkę Świątek do tej, którą odniosła dwa lata temu w starciu z Alize Cornet. Wówczas również przystępowała do Wimbledonu po maratonie na kortach ziemnych.

„Ta porażka to nawiązanie do edycji 2022, kiedy na tym samym korcie numer 1 tego samego dnia turnieju Polka przegrała z Francuzką Alize Cornet” – podkreślono.

Teraz przed Świątek odpoczynek i przygotowania do igrzysk olimpijskich w Paryżu, gdzie celem jest zdobycie złotego medalu. Rywalizacja w tejże imprezie odbędzie się na jej ukochanych kortach ziemnych.odniesione w pewny sposób.