40 minut i dramat gwiazdy na US Open! Zeszła ze łzami w oczach

Zaledwie jednego seta zagrała Maria Sakkari w ramach tegorocznego US Open. Greczynka w trakcie meczu z Yafan Wang zmagała się z kontuzją i poddała rywalizację po przegranym 2:6 pierwszym secie.Dziewiąta tenisistka rankingu WTA narzekała na kontuzję barku i w końcówce pierwszego seta poprosiła o przerwę medyczną. Ta na niewiele się zdała, bo po przegranym 2:6 pierwszym secie Greczynka poddała spotkanie i zakończyła zmagania w nowojorskim turnieju już w pierwszej rundzie.Sakkari od początku meczu nie sprawiała wrażenia zdolnej do gry na 100 proc. swoich możliwości. Już w pierwszym gemie miała spore problemy z własnym serwisem, co poskutkowało błyskawicznym przełamaniem dla rywalki.W kolejnym gemie serwisowym Sakkari Chinka ponownie wywalczyła sobie breakpointa, ale tym razem Greczynka uchroniła się przed powiększeniem straty.Przy stanie 3:1 dla Yafan Sakkari zdobyła zaledwie jeden punkt przy własnym podaniu i kolejny raz została przełamana. Greczynka do końca seta się nie poddawała, a przy stanie 2:5 miała nawet trzy szanse na przełamanie powrotne. Nic z tego nie wyszło i przy niedyspozycji Sakkari Chinka bez problemu odwróciła losy gema i triumfowała w secie 6:2. Po chwili Greczynka poddała mecz. Zmagania w turnieju podobnie jak przed rokiem zakończyła w pierwszej rundzie.