Zapowiadał się pogrom, a było nerwowo. Iga Świątek momentami była spięta

Pierwszy dzień US Open nie był udany dla polskich tenisistów. Z turnieju w Nowym Jorku odpali Magdalena Fręch, Magda Linette i Maks Kaśnikowski. We wtorek do rywalizacji przystąpiła liderka rankingu WTA Iga Świątek. 23-latka wygrała z Rosjanką Kamillą Rachimową cztery pierwsze gemy, ale później zaczęły się problemy.

Rachimowa zdołała otorbić stratę jednego przełamania i zrobiło się 4:3 dla Polki. Było nerwowo, ale zakończyło się wygraną Świątek 6:4.

Dramatyczne sceny na US Open. Padł jak rażony na kort [ZDJĘCIA]

Iga Świątek w 2. rundzie US OpenRosjanka na liście WTA zajmuje 104. pozycję. Polka jeszcze nigdy z nią nie grała. Świątek kapitalnie rozpoczęła spotkanie. Prowadziła 4:0. Wydawało się, że emocji w tym meczu nie będzie.

Iga Świątek jak maszyna! Nie dała rywalce szans [SKRÓT MECZU]………see the full details and photos………..Zapowiadał się pogrom, a było nerwowo. Iga Świątek momentami była spiętaPierwszy dzień US Open nie był udany dla polskich tenisistów. Z turnieju w Nowym Jorku odpali Magdalena Fręch, Magda Linette i Maks Kaśnikowski. We wtorek do rywalizacji przystąpiła liderka rankingu WTA Iga Świątek. 23-latka wygrała z Rosjanką Kamillą Rachimową cztery pierwsze gemy, ale później zaczęły się problemy.

drugiej partii Iga przełamała Rosjankę w trzecim gemie, by po kolejnym objąć prowadzenie 3:1. Rachimowa grała cierpliwie, widząc, że poziom gry 23-letniej Polki znacznie się obniżył. Przy stanie 5:4 liderka rankingu serwowała po wygraną w meczu i… została przełamana.

O wyniku drugiego seta zdecydował tie-break. Rachimowa miała w nim trzy piłki setowe! Od stanu 3-6 Świątek nie straciła już punktu. – W drugim secie mocno mnie spięło. Mój poziom gry drastycznie się zmienił. Bardziej muszę skupić się na tenisie, niż na tym, co się dzieje dookoła kortu. Z każdym meczem będzie coraz lepiej, Jestem dobrej myśli – powiedziała po spotkaniu Polka.