4:5, piłka setowa i zwrot akcji. Ponad dwie godziny walki, Linette gra dalej w US Open

Magda Linette chciałaby zapewne jak najszybciej zapomnieć o swoim występie w turnieju singlowym podczas tegorocznego US Open. Polka niespodziewanie przegrała już w 1. rundzie z 16-letnią zaledwie Ivą Jović. Obecność coraz młodszych, utalentowanych zawodniczek w tourze nie jest niespodzianką, ale Amerykanka aktualnie notowana jest dopiero na 389. pozycji w rankingu WTA.

Mimo porażki z Jović Linette pozostała w Nowym Jorku, gdzie rozpoczęła zmagania w deblu. Pierwsze spotkanie w duecie z Payton Stearns nie układało się po jej myśli, ale ostatecznie zakończyło szczęśliwie.

US Open 2024. Magda Linette skuteczniejsza w deblu, aniżeli w singlu

Polsko-amerykańska para w 1. rundzie trafiła na Rosjanki – Anaztasję Potapową i Yanę Sizikową. W mecz lepiej weszły rywalki, które w szóstym gemie doprowadziły do przełamania i wyszły na prowadzenie 4:2, a po chwili podwyższyły je na 5:2. Potapowa i Sizikowa miały nawet już piłkę meczową, ale Linette i Stearns wyszły z opresji obronną ręką.

Od stanu 4:5 wygrały trzy kolejne gemy i dopisały do swojego konta seta. Niestety w drugiej partii szwankować zaczął nieco serwis, a rywalki z kolei mocno ograniczyły liczbę niewymuszonych błędów. Linette i Stearns zostały przełamane dwukrotnie i musiał uznać wyższość oponentek. Porażka 3:6 była wyraźna i źle wróżyła przed decydującą partią.

W niej znów to rywalki myliły się dużo częściej, a Polka z Amerykanką świetnie przewidywały i reagowały na ich zagrania. Choć rozpoczęły od przegranego serwisu i wyniku 0:2, szybko się podniosły, wygrały trzy kolejne i wyszły na prowadzenie 3:2. Przez chwilę walka toczyła się na zasadzie cios za cios. Aż do momentu przełamania w ósmym gemie.

US Open 2024. 131 minut walki, polsko-amerykański duet górą w deblu

W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowały Linette i Stearns. Podawały na zwycięstwo i tej szansy z rąk już nie wypuścił. Wykorzystać udało się już pierwszą piłkę meczową i po dokładnie 131 minutach walki triumfować 7:5, 3:6, 6:3. Tym samym Polka i Amerykanka grają dalej, a ich nastęonymi przeciwniczkami będą Kristina Mladenović i Shuai Zhang.

W minionym sezonie w debl Magda Linette w parze z Amerykanką Bernardą Perą dotarły do ćwierćfinału rozgrywek. Wóczas musiału uznać wyższość duetu Jennifer Brady – Luisa Stefani.