Co to był za mecz Świątek! I jeszcze te nagłe zwroty akcji [SKRÓT]

Iga Świątek pokonała Karolinę Muchową i zagra w ćwierćfinale turnieju w Montrealu. Polka zwyciężyła z Czeszką w trzech setach (6:1, 4:6, 6:4). Z powodu opadów deszczu organizatorzy byli zmuszeni przerywać spotkanie. Zobacz skrót tego pojedynku!Pierwszy set to dominacja liderki rankingu WTA, która oddała w nim swojej rywalce tylko jednego gema. W drugiej partii Czeszka zaprezentowała się już jednak o wiele lepiej i to ona okazała sie lepsza, doprowadzając tym samym do decydującego seta.Ten rozpoczęto dopiero po przerwie spowodowanej deszczem. W trzecią odsłonę spotkania lepiej weszła raszynianka, która przełamała Muchovą. Chwilę później mecz ponownie przerwano i wznowiono go dopiero po kilku godzinach. Jak się później okazało, uzyskane przełamanie wystarczyło Polce do tego, aby wygrać decydującą batalię.

Iga Świątek gra dalej. Przed nią kolejne wyzwanie

Po wygranej z Czeszką nasza tenisistka może być pewna, że z Montrealu wywiezie bardzo konkretną nagrodę finansową. Za awans do ćwierćfinału przewidziano bowiem premię w wysokości 57 tys. 453 euro, czyli ponad 257 tys. złotych.

Teraz nasza zawodniczka zmierzy się z Leylah Fernandez lub Danielle Collins. Stawką tego pojedynku będzie półfinał turnieju. Mecz Świątek z Kanadyjką lub Amerykanką odbędzie się w piątek, 11 sierpnia. Na ten moment nie jest jeszcze znana godzina tego spotkania.