Nawet one nie wierzyły w Coco Gauff. Nagle interweniowała ochrona [WIDEO]

Coco Gauff odpadła z US Open

Jeszcze przed ostatnim gemem serwisowym Coco Gauff na US Open dzieci ustawiły się w kolejce po autograf Amerykanki. Zrobiły to, choć obrończyni tytułu miała realna szanse na wygranie gema przy własnym podaniu i przedłużenie szans na awans. Ostatecznie intuicja dzieci ich nie zawiodła, choć w tej sytuacji musiała interweniować ochrona.

Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet

W czwartej rundzie US Open Coco Gauff zmierzyła się z rodaczką Emmą Navarro, co było powtórką starcia obu tenisistek na Wimbledonie. Wówczas, także w 1/8 finału, górą była mniej utytułowana Navarro. Starcie w Nowym Jorku lepiej rozpoczęła Navarro, która triumfowała w pierwszym secie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Katastrofalny set Coco Gauff. Dzieci nie wierzyły w sukces

W końcówce drugiej odsłony Gauff była w stanie wejść na wyższy poziom i doprowadzić do wyrównania. W decydującym secie zagrała jednak fatalnie — trafiła zaledwie 37 proc. i popełniła 11 podwójnych błędów, co skutecznie wytrąciło jej z dłoni argumenty do wygranej.

Sprawdź: Tajemnicza przypadłość kończy gwiazdom kariery. Lekarze bezradni

Jeszcze przed ostatnim gemem serwisowym Gauff dzieci ustawiły się z wielkimi tenisowymi piłkami po autograf Amerykanki. Zrobiły to, choć Gauff mogła wyserwować gema i przedłużyć szansę na awans do kolejnej rundy. Operator kamery natychmiast to uchwycił, a po chwili widać, jak osoby odpowiedzialne za porządek na korcie nakazują dzieciom powrót na miejsca.
Sensacyjna porażka Coco Gauff w US Open. Poważne zmiany w rankingu

Ostatecznie Gauff przegrała w trzech setach 3:6, 6:4, 6:3. Taki wynik oznacza, że Gauff nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem. Z kolei w ćwierćfinale Navarro zmierzy się z Hiszpanką Paulą Badosą, która w czwartej rundzie ograła Chinkę Yafan Wang.

Zobacz: Uderzyła w Igę Świątek. Obrzydliwe, co teraz spotkało ją w samolocie

Przegrana Gauff na tak wczesnym etapie US Open przyniesie jej niemiłe konsekwencje, które będą oznaczać spadek poza pierwszą piątkę rankingu WTA. Z potknięcia Gauff skorzystały Amerykanka Jessica Pegula i Włoszka Jasmine Paolini.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.