Już 2 mln dla Igi Świątek! A wielka gra w US Open dopiero się zaczyna

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału US Open po zwycięstwie z Rosjanką Ludmiłą Samsonową 6:4, 6:1 w meczu 4. rundy wielkoszlemowego turnieju, rozgrywanego na nowojorskich kortach. Polka dzięki wygranej i przejściu do kolejnego etapu ma już zagwarantowane 530 tys. dol. (ok. 2 mln zł). Jednak kolejne zwycięstwa będą dawać naszej reprezentantce znacznie większe premie finansowe. Zwyciężczyni US Open może liczyć na czek opiewający na łączną kwotę 3 mln 600 tys. dol. (ok. 13 mln 780 tys. zł).

Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet

Wtorkowy mecz Igi Świątek z Ludmiłą Samsonową miał być najpoważniejszym testem formy Polki w dotychczasowych meczach w tegorocznym US Open. Rosjanka w pierwszym secie prezentowała bardzo dobry tenis, zagrażając raszyniance swoim serwisem. Pod koniec partii 23-latka podkręciła jednak tempo i ostatecznie wygrała 6:4. W drugim secie Świątek utrzymała bardzo dobrą dyspozycję i “przejechała się” po rozbitej mentalnie rywalce, wygrywając tę partię 6:1 i cały mecz 2:0.
Finansowe żniwa Igi Świątek w sezonie 2024

Iga Świątek w tym sezonie zarobiła już 6 mln 985 tys. 693 mln dol. (ok. 27 mln zł). Tak wysokie zarobki nie mogą dziwić, nasza zawodniczka prezentuje bardzo dobrą formę w tym sezonie. Szczególnie w jego pierwszej połowie grała kapitalnie, wygrywając między innymi wielkoszlemowy Roland Garros i kilka “tysięczników”.

Gigantyczne pieniądze na koncie Igi Świątek

W dotychczasowej karierze nasza reprezentantka zarobiła łącznie 31 mln 576 tys. 991 mln dol. (ok. 122,5 mln zł) i już teraz się stała najbogatszą tenisistką w naszym kraju. Jeszcze jakiś czas temu na pierwszym miejscu w Polsce była Agnieszka Radwańska, jednak widząc formę Igi, jasne było, że zdetronizuje “Isię” w niedługim czasie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
US Open: zobacz ile zawodnicy i zawodniczki zarobią podczas turnieju

1. runda: 100 tys. dol. (ok. 380 tys. zł)
2. runda: 140 tys. dol. (ok. 535 tys. zł)
3. runda: 215 tys. dol. (ok. 820 tys. zł)
4. runda: 325 tys. dol. (ok. 1 mln 240 tys. zł)
ćwierćfinały: 530 tys. dol. (ok. 2 mln 30 tys. zł)
półfinały: 1 mln dol. (ok. 3 mln 800 tys. zł)
finalista: 1 mln 800 tys. dol. (ok. 6 mln 900 tys. zł)
zwycięzca: 3 mln 600 tys. dol. (ok. 13 mln 780 tys. zł)

Iga Świątek po raz kolejny udowodniła, że należy do ścisłej czołówki światowego tenisa, awansując do ćwierćfinału US Open. Polka pokonała Ludmiłę Samsonową w meczu czwartej rundy, rozgrywanym na nowojorskich kortach. Wygrana 6:4, 6:1 nie tylko zapewniła jej miejsce w ósemce najlepszych zawodniczek turnieju, ale także przyniosła sowitą nagrodę finansową. Za przejście do ćwierćfinału Iga Świątek otrzymała już 530 tys. dolarów, co przekłada się na około 2 miliony złotych. Jednakże, stawka wciąż rośnie – zwyciężczyni US Open może liczyć na gigantyczną nagrodę wynoszącą 3,6 miliona dolarów, czyli około 13,78 miliona złotych.

Zwycięstwo z Ludmiłą Samsonową – analiza meczu

Wtorkowy mecz z Ludmiłą Samsonową miał być dla Świątek prawdziwym sprawdzianem formy. Rosjanka, znana ze swojego potężnego serwisu, miała sprawić Polce trudności i początkowo faktycznie stawiała opór. Pierwszy set, choć zakończony wynikiem 6:4 na korzyść Igi, obfitował w emocje i wymagał od raszynianki maksymalnego skupienia. Samsonowa serwowała bardzo solidnie, co utrudniało Świątek złamanie jej podania. Dopiero w końcówce seta, Polka zdołała przełamać rywalkę, wykorzystując jej błędy i sama kończąc seta na swoją korzyść.

Drugi set to już absolutna dominacja Igi Świątek. Polka zagrała z niezwykłą pewnością siebie, kontrolując przebieg gry od początku do końca. Mentalnie rozbita Samsonowa nie była w stanie dorównać tempa, jakie narzuciła Świątek, co zaowocowało szybkim i przekonującym wynikiem 6:1. Tym samym, Świątek przypieczętowała swoje zwycięstwo i awans do ćwierćfinału.

Finanse w świecie tenisa – bogactwo Igi Świątek

Zwycięstwa na kortach to nie tylko sportowy sukces, ale również ogromne zarobki. Iga Świątek jest tego najlepszym przykładem. W samym sezonie 2024 Polka zarobiła już prawie 7 milionów dolarów, co przekłada się na około 27 milionów złotych. Jej wyniki sportowe i konsekwentna forma sprawiają, że jest obecnie najbogatszą tenisistką w historii polskiego tenisa, detronizując dotychczasową liderkę – Agnieszkę Radwańską.

Dotychczasowe zarobki Igi w jej karierze wynoszą już 31,576 milionów dolarów, co daje około 122,5 miliona złotych. Taki majątek stawia ją na czołowym miejscu wśród najlepiej zarabiających sportowców w Polsce, a biorąc pod uwagę jej młody wiek i perspektywy na kolejne lata, kwota ta z pewnością będzie jeszcze rosła. Warto dodać, że zarobki Igi nie ograniczają się jedynie do nagród turniejowych – Polka jest również twarzą wielu kampanii reklamowych i ma podpisane lukratywne kontrakty sponsorsko-reklamowe, co dodatkowo zwiększa jej dochody.

Pieniądze w tenisie – jak duże są nagrody w US Open?

US Open to jeden z najważniejszych turniejów w kalendarzu tenisowym, a co za tym idzie, oferuje również jedne z najwyższych nagród finansowych. Już za sam udział w pierwszej rundzie zawodniczki otrzymują 100 tys. dolarów (ok. 380 tys. zł). Z każdą kolejną rundą kwoty te rosną, a w ćwierćfinale, do którego dotarła Świątek, nagroda wynosi 530 tys. dolarów (ok. 2 mln zł). Półfinały to już milion dolarów (ok. 3,8 mln zł), natomiast finalistka otrzymuje 1,8 mln dolarów (ok. 6,9 mln zł). Największą nagrodą cieszy się oczywiście zwyciężczyni całego turnieju, która inkasuje aż 3,6 mln dolarów (ok. 13,78 mln zł).

Wysokość tych nagród świadczy o prestiżu US Open, ale również o tym, jak wielką stawkę mają do wygrania zawodnicy i zawodniczki, którzy na co dzień rywalizują na światowych kortach. Dla Igi Świątek, która jest obecnie liderką rankingu WTA i jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie tenisa, każdy kolejny sukces nie tylko umacnia jej pozycję na korcie, ale również przynosi kolejne miliony na jej konto.

Przyszłość Igi Świątek – przed nią kolejny test

Przed Igą Świątek kolejne wyzwanie – mecz ćwierćfinałowy przeciwko Jessice Peguli. Amerykanka, która w przeszłości pokonała Świątek trzy razy, jest niezwykle groźną rywalką. Polka ma jednak na swoim koncie sześć zwycięstw nad Pegulą, co sprawia, że to ona będzie faworytką tego spotkania. Z pewnością czeka nas emocjonujące widowisko, a stawką jest nie tylko awans do półfinału, ale również szansa na zdobycie kolejnych cennych punktów rankingowych oraz ogromnych pieniędz

Iga Świątek jest obecnie na absolutnym szczycie zarówno sportowym, jak i finansowym. Jej sukcesy na korcie przynoszą jej nie tylko tytuły, ale również miliony dolarów, co sprawia, że jest jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych sportsmenek na świecie. Przed nią jednak kolejne wyzwania, które mogą jeszcze bardziej umocnić jej pozycję w światowym tenisie. Trzymamy kciuki za jej dalsze sukcesy na nowojorskich kortach i życzymy kolejnych wygranych, które przyniosą jej nie tylko sportową satysfakcję, ale również kolejne gigantyczne zarobki.