Niebywała seria Igi Świątek w US Open. Doliczyli się aż do 26!

Iga Świątek w efektownym stylu wygrała z Rosjanką Ludmiłą Samsonową w 4. rundzie US Open i awansowała do ćwierćfinału po zwycięstwie 6:4, 6:1! Bardzo dobrą grę polskiej tenisistki podczas tegorocznej imprezy zauważają polscy, ale też zagraniczni eksperci. “Liderka rankingu i mistrzyni z 2022 r. Iga Świątek wraca do ćwierćfinału US Open” — zaczyna Portugalczyk Jose Morgado. Tymczasem Dawid Żbik dodaje: “Świątek wygrała 26 gemów serwisowych z rzędu”. Ale ta statystyka jest jeszcze bardziej imponująca.
Początek meczu był bardzo zacięty i do wyniku 5:4 dla Świątek kolejne gemy wygrywały serwujące. Decydująca w pierwszym secie okazała się 10. partia, w której to Polka gładko przełamała rywalkę do zera i objęła prowadzenie w meczu.

Drugi set to już koncertowa gra Świątek, która szybko przełamała Rosjankę w drugim i w czwartym gemie i finalnie wygrała drugą partię 6:1. Bardzo dobrą formę zauważają polscy, ale też zagraniczni eksperci.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Polscy i zagraniczni eksperci komentują wygraną Igi Świątek

“Liderka rankingu i mistrzyni z 2022 r. Iga Świątek wraca do ćwierćfinału US Open po pokonaniu Ludmiły Samsonowej 6:4, 6:1 w półtorej godziny. Polka wygrała ostatnie osiem z dziewięciu spotkań. To dziewiąty wielkoszlemowy ćwierćfinał Swiątek i drugi w Nowym Jorku” — zauważa po meczu portugalski dziennikarz Jose Morgado na platformie X.

“Iga Świątek, numer jeden na świecie, pokonała w poniedziałek Rosjankę Ludmiłę Samsonową i w ćwierćfinale US Open zmierzy się z Amerykanką Jessicą Pegulą” — zauważa po meczu Polki gazeta “El Nuevo Diaro” z Dominikany.

“Świątek zmierzy się w ćwierćfinale US Open z Pegulą, przeciwniczką, którą pokonała kilka razy w przekonujący sposób, ale miały też wyrównane mecze, w tym kilka zwycięstw Amerykanki. Wiele będzie zależało od tego, jak poradzi sobie Jessie, bo Iga na pewno będzie w swojej najlepszej formie” — zauważa peruwiański dziennikarz Guillermo Falcón.

“Iga Świątek wygrała 26 gemów serwisowych z rzędu. Co lepsze: w tych 26 gemach nie musiała bronić break pointa i tylko dwa gemy były rozgrywane na przewagi. Wow” — dodaje Dawid Żbik.

“Iga Świątek umie w jubileusze. Nie ma to, jak uczcić 100. mecz w Wielkim Szlemie (bilans 83-17!) pierwszym od dwóch lat ćwierćfinałem w rywalizacji tej rangi na kortach twardych. I to na oczach samego Teda Lasso” — zauważa Agnieszka Niedziałek ze Sport.pl.

Na wygraną zareagowała też sama Iga Świątek, która nawiązała do serialu “Ted Lasso” i dodała GIF-a z tej amerykańskiej produkcji, gdy jeden z bohaterów uderza ręką w napis “believe” (wierzyć — z języka ang.).

Polka po meczu znalazła czas na wspólne zdjęcia z fanami.
Iga Świątek przemówiła po meczu z Ludmiłą Samsonową

— Na początku grałyśmy trochę męski tenis, utrzymywałyśmy swoje podania. Wiedziałam, że szanse się pojawią i wykorzystałam je. W drugim secie chciałam utrzymać koncentrację. Jestem zadowolona z tego zwycięstwa. Czuję się coraz pewniej na US Open — zaczęła Świątek w pomeczowym wywiadzie.

Polecamy: Natalia Partyka przemówiła po awansie do półfinału! "Zrobiło się nerwowo"

— W tym roku przed turniejem poświęciliśmy z moim zespołem więcej czasu na odpoczynek, niż trening, więc pierwsze rundy były trochę nierówne. Z Jess Pegulą grałam tutaj m.in. dwa lata temu. Trzeba uważać i dobrze pracować na nogach. To będą długie i intensywne wymiany — dodała na koniec Iga Świątek.

Mistrzyni US Open z 2022 r. w ćwierćfinale tegorocznej edycji nowojorskiego turnieju zmierzy się z Jessicą Pegulą. To spotkanie odbędzie się w środę. Nie jest jeszcze znana godzina starcia.

Iga Świątek, liderka rankingu WTA i mistrzyni US Open z 2022 roku, po raz kolejny udowodniła swoją dominację na światowych kortach, pokonując Rosjankę Ludmiłę Samsonową w czwartej rundzie US Open. Zwycięstwo 6:4, 6:1 nie tylko zapewniło jej awans do ćwierćfinału, ale także potwierdziło, że Polka znajduje się w doskonałej formie i jest jednym z głównych faworytów do zdobycia tegorocznego tytułu.

Początek meczu: Równorzędna walka i kluczowe przełamanie

Mecz rozpoczął się od zaciętej rywalizacji, w której obie zawodniczki prezentowały wysoki poziom. Przez pierwszą część spotkania, zarówno Świątek, jak i Samsonowa, skutecznie utrzymywały swoje podania, co prowadziło do wyrównanej gry. Wynik 5:4 dla Polki w końcówce pierwszego seta zapowiadał, że to starcie może być dłuższe i bardziej wyczerpujące, niż się początkowo spodziewano. Kluczowy moment nadszedł jednak w 10. gemie, kiedy to Świątek zdołała przełamać rywalkę do zera, co dało jej przewagę i ostateczne zwycięstwo w pierwszym secie.

Drugi set: Demonstracja siły Świątek

Druga partia meczu to już absolutna dominacja Igi Świątek. Po pewnym zwycięstwie w pierwszym secie, Polka nie zwolniła tempa, przełamując Samsonową w drugim i czwartym gemie. Tym samym szybko objęła prowadzenie 4:0, a Rosjanka, która jeszcze w pierwszym secie była równorzędną rywalką, nagle stała się tłem dla świetnie grającej liderki światowego rankingu. Świątek zakończyła seta wynikiem 6:1, co tylko potwierdziło jej znakomitą formę i pewność siebie na korcie.