Sabalenka opuściła kort po 73 minutach. Sceny w Nowym Jorku, wywiad przerwali kibice

Błyskawicznie rozprawiła się z mistrzynią olimpijską w ćwierćfinale US Open Aryna Sabalenka. Białorusinka całkowicie zdominowała na korcie Qinwen Zheng, której tym razem nie pomógł świetny serwis. Druga rakieta świata rozbiła swoją rywalkę 6:1, 6:2 i po zaledwie 73 minutach zameldowała się w półfinale rozgrywek. Bezpośrednio po spotkaniu zwróciła się do kibiców, a jej deklaracja mocno wybrzmiała w mediach.

Komentatorzy “Eurosportu” lekko złośliwie zauważyli, że rozmowa z Aryną Sabalenką po ćwierćfinale US Open była niezwykle krótka, ponieważ nie było zbytnio o czym rozmawiać. Mecz z Qinwen Zheng potrwał zaledwie 73 minuty, a mistrzyni olimpijska została całkowicie zdeklasowana przez drugą rakietę świata. Sabalenka przełamała ją przy pierwszej okazji i szybko wyszła na prowadzenie 3:0. W pierwszym secie Zheng stać było zaledwie na wygranie jednego gema, co najlepiej świadczyło o dysproporcji siły w ćwierćfinałowym spotkaniu w Nowym Jorku. Momentami mistrzyni olimpijska wyglądała na potężnie sfrustrowaną.

W półfinale US Open Białorusinka zmierzy się z Emmą Navarro. 23-latka rozprawiła się w ćwierćfinale z Paulą Badosą, a jej bilans meczów z Sabalenką to jedno zwycięstwo i jedna porażka. – To świetna zawodniczka, ciężko mi się grało przeciwko niej. W tym turnieju gra niesamowicie. Czekam na nasze kolejne spotkanie, mam nadzieję, że trybuny będą pełne, a my będziemy mogły dać wam trochę rozrywki – skomentowała nadchodzące spotkanie z Amerykanką